VİDEO: Ben bir mağara adamıyım, Landa'ya haber veriyor ve yeni bir Sır hazırlıyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Lando'nun Tajemstv müzikalinin orijinal prodüksiyonunun prömiyeri on dokuz yıl önce, 31 Mart 2005'te Prag'daki Kalich Tiyatrosu'nda yapıldı. Müzikal burada neredeyse altı yüze yakın performans sergilemeyi başardı.

Orijinal prodüksiyonun yaratılması oldukça stresliydi. Dan o sırada librettoyu hazırlamıştı ama provalardan kısa bir süre önce onu sildi. Üzerinde Daniel Landa'nın sırlarını bilmek ister misin? yazan reklam panolarının yanından geçtik ve Dan ve ben sürekli şunu söylüyorduk: İstiyoruz!. Araştırmacı Mirjam Landa, metnin yalnızca bir sayfası varken araştırmaya başladık, Dan yeni bir versiyon yazıyordu ve çok geçmeden sunulan tek metnin bu olacağını hissettik, diye hatırladı.

Kalich, 50. yaş gününü kutlamak amacıyla müzikalin ikinci versiyonunu sunacak. Tamamen yeni bir stüdyodan bahsediyorum. Seyirciler sanatçı David Bazika'nın yeni dekorasyonlarını, Roman Olka'nın tasarladığı kostümleri, Linda Rankov'un koreografisini ve yeni bir müzik formunu görecekler.

Önemli bir film olacak. Orijinal müzik grup için sıcak bir iğneyle bile yazılmıştı. Daniel Landa, bu şekilde keyif aldığımı ve zamanım olsaydı yazacağım şekilde yazdığımı anlatıyor. Ve artık bir grup olmayacağına göre arane koatj olabilirler. Ve bunun da önemli bir katkısı olduğunu düşünüyorum. Landa, bazı metinleri ve diyalogları biraz düzenleyeceğimi ve gerçek müziğin artık telaffuz edildiğini ekledi.

Haberler hls ve haberler tve. Elika rolünü Ruka Vakova ile dönüşümlü olarak Lucie Vondrkov, Martin'i ise Tom Trapl ve Zbynk Fric canlandıracak. Diğer rollerde ise Ji Bhm, Anastzia Landov ve siz Denisa Nesvailov yer alacak.

Tiyatro editörü, yaratılışından yirmi yıl sonrasına kadar, tıpkı 2017'deki Krysa gibi, bu sırrın yeni formlarla dolu olduğunu söyledi. Bunu uzun zamandır düşünüyorum, çünkü bu müzikal sahneye büyük bir tarzda dönmeye karar verdi, dedi tiyatro editörü Michal Kocourek. O olağanüstü biri, izleyicilerin geri kalanı hâlâ onu bekliyor ve hikayesi ve mesajı nadasov. Bu, Kalich Tiyatrosu'nun teknik yetenekleri ve ekipmanlarının 2005 yılından bu yana modern teknolojilere doğru ilerlemesi sayesinde buna yeni bir boyut verebileceğimiz anlamına geliyor ve Kocourek, teknik parkı da bu yapım için özel olarak gönderdiğimizi belirtti.

Kendimi uzaktan tanıtmama gerek yok. Çok sansasyoneldi ve hâlâ da öyle. Bu yirmi yıl boyunca gidip onun bilgisinden faydalandık. Sır asla açığa çıkmayacak. Yeni versiyon hakkında da bilgi veren Mirjam Landa, bunun belirli bir zamanın hikayesi değil, insan bilgisinin hikayesi olduğunu söyledi.

Yenilenen Secret'ın prömiyeri 12. z'de Divadlo Kalich tarafından yapılıyor. Aslında provaya ne zaman başlayacağımı bilmiyorum. Ben bir mağara adamıyım, stüdyomla ve tiyatroyla pek iletişimim yok. Esas olarak müzikle ilgileniyordum, Sır'ın yaratıcısının ortasında gülüyordum.