TODAİE açılımı nedir ?

Tarihine

Global Mod
Global Mod
TODAIE aclm, Turkiye Ortaogretim Kurumlarnn Degerlendirilmesi ve Iyilestirme Eylem Plann ifade etmektedir. Turkiyede ortaogretim kurumlarnn degerlendirilmesi ve iyilestirilmesi, her yl ulusal olcekte yurutulen bir projedir. Bu projenin amac, ortaogretim kurumlarnn kalitesinin arttrlmas ve ogrencilerin egitim kalitesinin iyilestirilmesi amacyla onlemler almaktr.

Projenin Icerigi

TODAIE projesi, bir cok farkl alandan kapsaml bir calsma icermektedir. Bunlar arasnda, ortaogretim kurumlarnn yonetim yaplarnn iyilestirilmesi, ogretim yontemlerinin gelistirilmesi, ogretim materyallerinin yenilenmesi, ogrenci haklarnn guvence altna alnmas, ogrencilerin derslere katlmnn arttrlmas ve ogrencilerin ders basarsnn olculmesi gibi konular icermektedir. Ayrca proje kapsamnda ortaogretim kurumlarnn ogrenci, ogretim personeli ve yoneticilerinin egitimine yonelik onlemler alnmaktadr.

TODAIE Projesinin Amaclar

TODAIE projesinin amac, Turkiyedeki ortaogretim kurumlarnn niteliklerini arttrmak ve ogrencilerin egitim seviyelerini yukseltmektir. Proje kapsamnda ozellikle ogretim yontemlerinin gelistirilmesi, ogrenci haklarnn guvence altna alnmas ve ogrencilerin ders basarsnn olculmesi onemli hedefler olarak belirlenmistir. Projenin amac, ortaogretim kurumlarnn, ogrencilerin ogrenim ortamna ve ogrencilerin ogrenim basarsna onem veren bir kurum olarak kabul edilebilmesini saglamaktr.