“Tamamen bitirdim.” Swift ABD listelerinde ilk 14'te yer alıyor.

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Şu ana kadar albümün ilk plağını tamamen doldurmayı başaran tek sanatçı Swift oldu. Böyle bir gelişme, 2022 yılında onuncu albümü Midnights'ın piyasaya sürülmesinden sonra yaşandı. Swift, AP ajansına göre albüm sıralamasında zirveye ulaştı ve bu açıdan sadece 19 kez bunu başaran efsanevi The Beatles'ın gerisinde kaldı. .

31 parçalık The Tortured Poets Departmanı albümü 19 Nisan'da yayınlandı. Birkaç gün sonra, akış hizmeti Spotify dünya çapında bir milyardan fazla oynatma topladığını duyurdu. Platform, daha ilk günde 300 milyonluk rekor sayıda oynatma kaydetti. Albüm, Apple Music ve Amazon Music'te benzer rekorlara imza attı.

34 yaşındaki Swift tartışmasız bugün yaşayan en büyük pop yıldızı. Geçtiğimiz aylarda Time dergisi tarafından Yılın Kişisi seçildi ve muhteşem konser turnesi nedeniyle ilk kez Forbes dergisinin milyarderler listesine girdi.

Analiz şirketi Luminate'e göre yeni albümü çeşitli medya kuruluşlarında 2,6 milyon adede eşdeğer sattı. Bu meblağın büyük çoğunluğunu albümün dijital, CD ve gramofon plak satışları oluşturuyor. AP'ye göre son yılların en yüksek rakamı olan 859 bin vinil satıldı.

Hiç anlamıyorum. Bu albüme gösterdiğiniz sevgi beni çok şaşırttı. 2,6 milyon, öyle düşünmüyor musun? sosyal medya X'te bir gülümsemeyle yanıt verdi. Dinlediğiniz için teşekkürler, diye ekledi.