Stvkovn md’de. Gucci çalışanları şirket merkezinin önünde gösteri yaptı

MyHoca

New member
The Guardian portalına göre yaklaşık 50 kadın işçi öldürüldü. Onlara göre bu, çeşitli fabrikalarda toplu bir göç. Genel merkezi Fransa’da bulunan Kering grubuna ait olan Gucci markası, haziran ayında 219 tasarım departmanı çalışanından 153’ünü Milano’ya transfer edeceğini açıklamıştı.


Göstericiler Pazartesi günü erkek ofislerinin önünde yürüdü. Gucci’de bu, geçilmesi gereken bir gün, pankartlarından birinde bu yazıyordu. Oradaki çalışanlar 3 saat süreyle işlerine ara verdi. Bu, Gucci şirketinin 102 yıllık tarihindeki ilk protesto eylemiydi.


Karara dikkat edin, sendikalara verinŞirketin sendikasından Chiara Giannottiov’a göre başkentteki ofis akşam koleksiyonunun doğduğu yer. Ona göre Kering şirketi, yeniden yapılanmayı çalışanların hayalleri için kullanacak. Giannottiov, diğer şeylerin yanı sıra, örneğin çocuklar ve ebeveynler nedeniyle tüm çalışanların birkaç ay boyunca kendi başlarının çaresine bakamayacaklarına dikkat çekti.


Bu nedenle sendikalardan şirketten kararını yeniden değerlendirmesini istemelerini isteyin. Giannottiov, yayalara yönelik koşullar her zaman sağlanmadığı için bunu kitlesel bir göç olarak görüyoruz, pek çok insan işini kaybedecek, dedi.


Buna yanıt olarak Gucci şirketi, işten çıkarmanın çalışanlar için bir gün ter dökeceğini öngörmediğini belirtti. Şirket ayrıca etkilenen çalışanlar için ekonomik ve destek tedbirleri sağladığını da sözlerine ekledi. Ekibin benden Milna’ya taşınmasıyla şirket ekibin enerjisini tüketti, ev Miln’in yaratıcı bir editörü olacak ve ekibin temsilcisi şehirde kendisine yakın olan kadın çalışanlarla işbirliği yapabilecek.