Rust filminin silah ustası, kasıtsız adam öldürme suçundan 1,5 yıl hapis cezasına çarptırılacak. Suçlunun Baldwin olduğunu düşünüyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
AP ajansına göre Zbrojka cezasını bir ay boyunca çekti. Yirmili yaşlarındaki kameraman Halyna Hutchinsov, 2021'de bir kazada hayatını kaybetti.


Sürecin anahtarı, ölümcül silahları kullanma ve düşük hızlı bir filmin çekimi sırasında bunları denetleme konusunda nispeten deneyimsiz silahlı saldırganın oyuncuları ve izleyiciyi tehlikeye atıp atmadığını bulmaktı. Savunma ertelenmiş ceza verdi, ancak savcılar merhamet eksikliği nedeniyle ilk 18 ay olmak üzere mümkün olan en yüksek cezayı talep etti.


Reuters'e göre Savcı Kari Morrissey, Gutierrez-Reed'in hapishaneden yaptığı telefon görüşmelerinde jüri üyelerinin aptal olduğunu, hakime rüşvet verildiğini ve Baldwin'in suçtan suçlu olduğunu ve insanlara para verdiğini söylediğine dikkat çekti.


Bugün Gutierrez-Reedov, kameraman kadının yaratıcılığından bahseden ve onu Hollywood'un yükselen yıldızı ilan eden Hutchins'in menajeri Craig Mizrahi'nin ifadesi sırasında mahkemede ağladı. Mizrahi, Hutchinson'ların ölümüne bir kaza neden olduğunu ve cephanelik işini yapmış olsaydı bu memurun öldürüleceğini söyledi.


Yönetmen Gutierrez-Reedov, sette aşırı çalışılan ve yeterli sayıda kişinin istihdam edilmediği filmin prodüksiyonunun kar elde etmeye çalıştığının bilindiğini söyledi.


21 Ocak 2021'de Gutierrezov-Reedov yanlışlıkla tabancaya gerçek bir kurşun sıktı. Baldwin daha sonra silahını kaldırdı ve rüyayı kameraya doğrulttu. Silahtan çıkan ateş Hutchins'i öldürdü ve Kaptan Joel Souza'yı yaraladı. Baldwin taviz vermediğinde ısrar ediyor. Duruşması ayın 10'unda yapılacak.