OneWeb’in ilk takımyıldızını tamamlamak için 26 Mart’ta başlatılıyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod


BENGALURU: 26 Mart sabah 9:00’da GSLV-Mk3 veya LVM3’te 36 uydu daha fırlatması beklenen Bharti tarafından desteklenen OneWeb, ilk neslinin tamamını düşük seviyeye yerleştirmeyi tamamladı Toprak izlemek (ASLAN) görev başarılı olursa uzayda takımyıldızı.
Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Bugüne kadarki 18’incisi olan bu lansman, OneWeb filosuna 36 uydu daha ekleyerek OneWeb tarihindeki en önemli kilometre taşlarından biri olacak, bu da şimdiye kadar tamamlanmış ilk küresel LEO takımyıldızı olacak” dedi.
Takımyıldızın tamamlanmasıyla birlikte, OneWeb’in küresel kapsama alanı sağlamada kritik bir adım attığını da sözlerine ekledi.
“Dağıtım ortaklarımıza ek olarak, OneWeb’in hızlı, düşük gecikme süreli çözümleri, LEO bağlantısının benzersiz potansiyelini göstererek dünyanın dört bir yanındaki toplulukları, kuruluşları ve hükümetleri birbirine bağlamaya yardımcı olacak. Bu görev, OneWeb’in Hindistan’dan ikinci uydu dağıtımını işaret ediyor ve İngiliz ve Hint havacılık endüstrileri arasındaki işbirliğini vurguluyor” dedi.
OneWeb, Hindistan genelinde yalnızca işletmelere değil, aynı zamanda ülke çapında ulaşılması en zor alanlar da dahil olmak üzere şehirlere, kasabalara, belediyelere ve okullara güvenli çözümler sağlayacak.
“OneWeb bugün dünyanın dört bir yanındaki önemli bölgelerde faaliyet gösteren bağlantı çözümlerine sahip ve VEON, Turuncu, Galaxy geniş bantParatus, Telespazio ve daha fazlası,” dedi şirket.
Bu, OneWeb’in OneWeb ile olan sözleşmesinin bir parçası olarak bir Hint füzesi kullanmaya yönelik ikinci ticari görevidir. Uzay PSU’su NewSpace India Limited (NSIL) geçen yıl ilk görevden sonra kusursuz bir şekilde koştu.
9 Mart’ta şirket, SpaceX tarafından Florida’nın Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonundan fırlatılan 40 uydunun başarıyla konuşlandırıldığını ve temasa geçtiğini doğruladı.
SpaceX’in lansmanı, şirketin birinci nesil (Gen 1) LEO uydu takımyıldızını tamamlamasından ve 2023’te küresel kapsamayı etkinleştirmesinden önce OneWeb’in 17. ve sondan bir önceki göreviydi.
“Şu anda yörüngede bulunan 582 uyduyla OneWeb, Gen 1 takımyıldızının küresel ayak izini, İsrail/NSIL‘ dedi şirket.