Moon: Isro şefi, Japonya ile bir land rover Ay görevi başlatma olasılığı üzerinde çalıştıklarını söyledi

HadessTruck

Global Mod
Global Mod


YENİ DELHİ: Ayrıca isro Ay görevi Chandrayaan-3’ü yıl ortasında başlatmak için tüm hızıyla devam eden uzay ajansı, aynı anda ortak bir uzay aracı başlatma fırsatı üzerinde çalışıyor. Ay Japon uzay ajansı ile görev JAXABaşkan Çarşamba günü söyledi.
ISRO başkanı, “JAXA ile, Landrover’ın kendileri tarafından inşa edileceği ve onu bir Japon roketiyle fırlatacakları olası bir aya görevi tartışıyoruz” dedi. Somanath Ahmedabad’daki 4. Hindistan Gezegen Bilimi Konferansı’nda konferans verirken.
“Bunun yalnızca size güvenmeleri ve araçlarımız ile ölçüm sistemlerimizin onların hedeflerini tamamlaması durumunda gerçekleşmesi çok önemli.” somanath söz konusu. Bir ay görevi için JAXA ile ortaklık konuşulurken, ISRO başkanı ilk kez ortak görev hakkında açıkça konuştu.
ISRO başkanı, Chandrayaan-3 görevi hakkında şunları söyledi: “Uzay aracı tamamen hazır ve entegre edildi. Bazı düzeltme çalışmaları yapılıyor. Pek çok simülasyon ve test yoluyla göreve çok fazla güven oluşturuyoruz. Lansmanın bu yılın ortasında gerçekleşmesi olası” dedi.
“Chandrayaan-3’ün birincil hedefi isabetli bir iniş olacak. Bugün bunun için yeni araçlar, daha iyi algoritmalar oluşturmak ve arıza modlarını çözmek dahil olmak üzere birçok çalışma yapılıyor” dedi.
Yine yıl ortasında yapılması planlanan Aditya L1 güneş emisyonu ile ilgili olarak Somanath şunları söyledi: “Bu, inşa etmekte olduğumuz çok benzersiz bir güneş gözlemleme yeteneği olacak. Bunun için araçlar çoktan teslim edildi ve bunları yerleştirme sürecindeyiz. uydudaki aletler. entegre et.”