Miroslav Graclík: Hakkında yazmak istediğim kişi sayısı azaldı

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Küçük bir çocukken, uzak Beskydy bölgesinde büyüyen gösteri dünyası onu büyüledi. Bugün hala bunların yarısını yaşıyor. Eski bir gazeteci meslektaşım ve Eflak yurtseveri olarak Miroslav Graclík'i çeyrek asırdır tanıyorum, bu nedenle röportajda birbirimize dokunuyoruz.

Yaşamak için yazabileceğini ilk ne zaman düşündün?
Yirmili yaşlarıma gelene kadar yazmayı bir iş olarak düşünmeye başlamamıştım ama ilkokuldayken bile bundan keyif alıyordum. Aslında her şey şarkı söyleyemediğim için yazmaya başladığım müzik eğitimi makaleleriyle başladı. Muhtemelen sınıfta Karl Gott'un veya başka bir popüler şarkıcının biyografisini yazmayı düşünen tek kişi bendim. Mekanik daktiloda birkaç sayfa yazdım ve sonra bunları sınıfa okudum. Bunun için plakçalarda iki veya üç şarkı çaldım, bu yüzden dersin çoğunu boşa çıkardım. Sadece öğretmen değil, benim sayemde şarkı söylemekten kurtulan sınıf arkadaşlarım da memnun oldu.

Gombitová, Iveta Bartošová'ya benzer bir biyografik dizinin çekilmesini kabul ederse, Iveta'dan daha iyi sonuçlanırsa her halükarda mutlu olurum. Toplamda birkaç hata içeriyor.

Bu özel makaleyi okuyun iDNES Premium aboneliğiyle

FAVORİ

Ön ödeme

Aylık aboneliğe kıyasla 178 CZK tasarruf edersiniz

Ön ödeme

Aylık aboneliğe kıyasla 446 CZK tasarruf edersiniz

Bugün katılın ve şunları edinin:

• iDNES.cz, Lidovky.cz ve Express.cz içeriğine sınırsız erişim
  • Tanınmış yazarlardan 50.000'in üzerinde premium makale
  • Okuyucuda gazete ve dergilerimize çevrimiçi ve ücretsiz erişim