Kripto Paralar Neden Kullanılıyor?

Adanali

Member
Kripto Paralar Neden Kullanılıyor?
Lidyalıların reel parayı icadından sonra asırlardır aynı formatta somut para birimi olarak reel para ile ticaret yapan biz insanoğlunun hayatına bir anda şifrelenmiş sanal paralar olarak tanımlanan kripto paralar girdi ve birçok kişi tarafından çeşitli nedenlerle kullanılmaya başlandı. Peki bu nedenler nelerdir? Bir başka şekilde sorulacak olursa kripto paralar neden kullanılıyor? Aşağıda maddeler halinde kripto paraların kullanılma nedenleri sıralanmıştır.

  • Kripto paranın kullanım amaçlarından (en azından şimdilik) en yaygın olanı yatırım aracıdır. Yani kripto para birçok kişi tarafından tıpkı döviz ya da faiz gibi bir yatırım aracı olarak görünür ve kısa sürede daha fazla para kazandırma potansiyeli olduğu için bu kişilerce kullanılır.
  • Kripto paralar her yerde olmasa da birçok mecrada özellikle e-ticaret sitelerinde tıpkı reel para gibi bir ürün almak için yani ticari bir amaçla kullanılabilir.
  • Kripto paralar neden kullanılıyor sorusuna verilebilecek bir cevap da kripto paraların uluslararası para transferine bir hayli elverişli olmasıdır. Kripto paralar ile herhangi bir komisyon ya da aracı ücreti ödemeden çok kısa süreler içerisinde dünyanın bir ucundan öbür ucuna para transferi yapabilmeniz mümkündür.