Karolna Topolov: Kullanılmış olanlar Krlovsk konumunda. Alternatif sürücüler büyük bir sorundur

MyHoca

New member
İkinci faktör ise birincil otomobil pazarında hala Kovid sonrası yeni otomobil tedariki sıkıntısı yaşanıyor olması ve dahası, yeni otomobiller yaşlanıyor. Bu sayede Topolov’a göre yeni otomobillere ilk alternatif olan yeni otomobil segmenti büyüyor.


Peki en popüler arabalar hangileri ve geleceğin büyük karanlığı ne? Dizel ve ikinci el arabalara çok sadıklar. Dizel otomobillerin ortadan kalkmayan avantajları vardır. Topolov, bunun tüketimle ilgili olmadığını, motor ve menzille ilgili olduğunu söyleyerek dizelden uzaklaşma eğiliminin olmayacağını da sözlerine ekledi.


Batı’da büyük ve küçük kentlerin ilişkilerinde alternatif arayışlara yönelme var. Dizeller küçük kasabalarda, kırsal kesimde satılıyor ve oradan da ikincil piyasaya gidiyor. Yani bir noktada dizel motorlu arabaları götürecek bir yerimiz olacak. İlginçtir ki, bugün müşterilerimizin dizel araç kiralamalarının nedenlerine baktığınızda, genellikle dizel motorlu araç kiralamak için son kez Topolov’a gitmek istediklerini söylüyorlar.


Önemli olan pil



Ayrıca alternatif tahriklere geçişin, şirketinin birkaç yıldır hazırlandığı büyük bir konu olduğunu ve böylece bir gün elektrikli mobilite alanında da lider olabileceğini belirtiyor. 2012 yılında ilk elektrikli otomobil şarj istasyonunu açtık, elimizde birkaç tane var ve her şubemizde var. Ekipmana gelince, profesyonel teşhis ekipmanlarına yatırım yaptık. Elektrikli otomobili satın alabilmemiz ve aküsünün ömrünü doğru bir şekilde silebilmemiz için ekipmanların tüm şubelerde erişilebilir olması gerekiyor. Çalışanlarımızla oldukça düzenli bir şekilde ve sadece departman satın alımlarında değil. Bunlar Topolov’un teri olan on milyonlarca krona yapılan büyük yatırımlar.


Elektrikli otomobilin en önemli unsurunun ise akü olduğuna dikkat çekiyor. Fosil yakıtlı araba alırken daha birçok parametreye bakmanız gerekiyor. Elektrikli bir otomobilin herhangi bir yerinde pilin dayanıklılığı önemli olacaktır. Gerisi o kadar da kötü değil.


Değişim hızlı ama gerekli



Topolov’un vurguladığı şey, özellikle şirket filoları söz konusu olduğunda, elektromobilitenin gelişiminin arkasındaki itici gücün açıkça ESG olduğudur. ESG baskısı olmasaydı elektromobilitenin gördüğümüz gelişimiyle karşılaşamazdık. O kadar uzakta olmazdık. Ayrıca bazı değişikliklerin olması gerektiğini düşünüyorum. Ama aynı zamanda daha şiddetli, daha güçlü, daha uygun olduğunu düşünüyorum. Araba satın almak, konuttan sonra ikinci en büyük tek seferlik yatırımdır.


Peki kim elektrikli arabayı daha ciddi bir şekilde satın alır? Çoğunlukla büyük şehirlerde yaşayan, teknoloji dünyasına ayak uyduran, trendleri takip eden, yeni şeyler denemekten, denemekten korkmayan insanlardır. Ancak aynı zamanda, Çek Cumhuriyeti’nde meydana gelen güneş enerjisi patlamasının da bundan sorumlu olduğunu açıklayan Topolov’a göre, elektromobilite dünyasına girmeyi iki kez düşünmeyecek çok muhafazakar bir müşterimiz olduğunun da farkındayız. .


Fotovoltaiklerin özel evlere monte edilmesi nedeniyle pillerinin çekmeceye konduğundan emin olun. Muhafazakar bir tüketici bile elektrikli otomobil ile elektronik aksamın büyük sinerjisinin farkına varıyor. Topolov, bunu gördüğünüzde yılın ilk yedi ayı boyunca ücretsiz bindiğinizi anlayacaksınız, diye açıklıyor.