Kalpten Yarış Sanatı: 2022 TVS Genç Medya Yarışçısı Programı 3. Tur

Tarihine

Global Mod
Global Mod
Budur. 6. baskısı TVS Genç Medya Yarışçısı Programı (YMRP) sona eriyor – muhtemelen sezonun üçüncü ve son yarışına katılan 10 sürücüden hiçbirinin duymak istemediği bir şey. Sondan bir önceki yarış olduğunu bilen tüm sürücüler pistte ellerinden gelenin en iyisini yapmaya ve en önemlisi bu arada mümkün olduğunca çok eğlenmeye kararlıydılar.
Geçen sefer aynı pistte kaza yaptığım için başlangıçta biraz şüpheliydim. Ancak, bir pistte yarışmak için son şansım olabilecek şeyi kesinlikle kaçırmak istemedim, bu yüzden bu sefer hatalarımdan ders almaya ve önceki turdan kesinlikle daha dikkatli olmaya karar verdim.

TVS Ronin İlk Yolculuk İncelemesi | TVS #tvs #ronin #tvsronin225 için yepyeni bir bölüm

Son raund TV’ler YMRP Yayını temsil eden tek sürücü olmadığımı düşünürsek, 6.0 TOI Auto için çok daha özeldi. Ekibimize yeni katılan yeni meslektaşım Aakash Paul da yarışmaya katıldı. İnsanlar TV’ler ikimizin de aynı anda yarışmasına izin verecek kadar naziktiler ve bizi etkinlikte 2 yarışçıya sahip tek medya evi yaptılar.
2022 TVS Young Media Racer Program 6.0 3. Tur – Alıştırma
Takım elbisenin içine girip bisiklete atlamak kadar heyecan verici olsa da, kazanın görüntüleri hala aklımdaydı. gergindim. Ancak bir tur sonra antrenmanlarda kendime güvenimi yeniden kazanmaya başladım. Kendimi daha fazla zorlayabilirdim ama tabii ki fazla zorlamak istemedim ve bu da başka bir kazayla sonuçlandı.

TVS YMRP 6.0

Sonunda, pite herkesten en az bir tur erken geri döndüm, bunun yeterli olduğunu biliyordum ve fazla açgözlü değildim. Antrenmanımı 2:32.349 tur süresiyle, son tur antrenmanından 4 saniye daha hızlı bitirdim! Aakash 7’de tam önümdeydi ve antrenman sırasında 2:31.395’lik bir süre belirledi. Zamanlamanın zirvesindeki sürücülerin hızına yakın olmasam da, ne kadar geliştiğimi bilmek ve ayrıca ana yarış öncesinde üzerinde çalışabileceğim eksikliklerimi bulmak iyi hissettirdi.
2022 TVS Genç Medya Yarışçısı Programı 6.0 3. Tur – Eleme
Bu, TVS YMRP 6.0’ın son raundu olduğundan, tüm sürücüler böyle bir fırsatın ne zaman karşımıza çıkacağını bilmeden ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. En iyi tur süresini 2:29.179’a ayarlayarak ve sıralamada 7. sıraya yerleşerek sıralama turlarında antrenmana kıyasla 2 saniye daha kazanmayı başardım.

TVS YMRP 6.0

Bu arada, Aakash’ın sıralama turları, ilk turda bisikletinin vites kolu tamamen düştükten sonra kısa kesildi! Tamamen emsalsiz olsa da, mekanik arızalar motor sporlarının bir parçasıdır. Ayrıca, sürdüğümüz yarışa özel Apache RTR 200’lerin TVS One Make Championship (OMC) RTR 200 Girls kategorisi için de kullanıldığını belirtmek gerekir.
2022 TVS Young Media Racer Program 6.0 3. Tur – Yarış
Başlangıç pozisyonuyla ilgili bir karışıklık, binicilerin antrenman sırasında ulaştığımız pozisyonlardan başlamasına neden oldu. Bu, Aakash ve ben üçüncü sıradan başladığımız anlamına geliyordu – o 7. sırada, benden bir sıra öndeydi. İkinci turda yarış başlangıcını kaçırdıktan sonra zaten biraz gergindim ve başlangıç yeri ile ilgili kafa karışıklığı ışıklar söndüğünde beni tamamen kaçırdı – bu da beni son pozisyona düşüren kötü bir kalkışa neden oldu!

TV'ler YMRP

Ardından, herkesin sınırlarını zorladığı beş turluk saf adrenalin yarışı oldu. Gerçekten kötü bir kalkışa rağmen, C1’de geç fren yapmak, tutunmama yardımcı oldu, ancak daha yukarılara çıkmak uzak bir hayal gibi görünüyordu. Ancak, her geçen virajda, önümdeki sürücüye daha da yaklaştıkça ve bir hamle yapmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığımda, rüya gerçekten gerçek olabilirmiş gibi görünmeye başladı.
Devam eden bir savaştan sonra, C8 civarında dışarıdan 6 numaralı motosikleti geçtikten sonra 2. turda yeni bir pozisyon almayı başardım. Bir sonraki sürücü ortada yokken, bir yandan mevcut konumumu korurken, diğer yandan tur sürelerimi iyileştirmeye ve yol tutuşumu iyileştirmeye çalışıyordum. Kapanış turlarında rahat bir konuma gelmek, bindiğim güzel 200cc’lik makineden en iyi şekilde yararlanmamı sağladı.

TV'ler YMRP

Galibiyete bağımlı olmamama rağmen, elde ettiklerimden fazlasıyla mutluydum. Ben çizgiyi 12:34.487 toplam süre ile 7. sırada geçtim, bu arada Aakash 12:39.466 ile 9. sırada bitirdi. En hızlı tur sürem 2:27.320 idi – antrenman seansından bu yana 5 saniyelik ciddi bir gelişme. Ayrıca, 2. tur olan pistte olduğum son seferden 9 saniye daha hızlıydım.
Kısacası, sadece araba kullanmak değil, aslında bir pistte yarışmak da olağanüstü. Hiçbir şey yakın gelmiyor. 7 gerçek pist gününden sonra gururla söyleyebilirim ki bugün sadece pistte değil, gerçek koşullarda da çok daha iyi bir biniciyim. Bir şeyde daha iyi olmanın en kolay yollarından biri, araba kullanmak da dahil olmak üzere, onu tekrar tekrar yapmaktır.

TV'ler YMRP

Hepimiz sezon sonunda daha iyi sürücüler olarak çıkmayı beklerken, sezonu özetlerken deneyimin fark ettiğim başka bir yönü daha vardı. YMRP 6.0 sırasında, farklı motor sporları kategorilerindeki sürücülerin ve sürücülerin bir yarış hafta sonu boyunca karşılaştıkları baskı ve duyguları da yaşadım. Yedek kulübesine oturup, diyelim ki MotoGP’de yarışan bir sürücüyü eleştirmek kolaydır, ancak kendiniz griddeyken, gergin bir şekilde ışıkların sönmesini beklerken çok farklı bir bakış açısına sahipsiniz.
Pist pozisyonunu korumak, tasmalarında kalmak ve önünüzdeki sürücüye saldırmak için bir boşluk bulmak için baskıyla başa çıkmak zorundasınız, tüm bunları yaparken de son derece yüksek hızlarda gidiyorsunuz ve ömür boyu motosiklete bağlı kalıyorsunuz! Bir yarışı bitirmenin zirvesi, bir kazanın hüsranı, sıralama turlarında ve pist çizgilerini ve fren noktalarını hatırlamada en iyi zamanlamanın zamanlaması, profesyonel motor sporları sporcularının düzenli olarak ve çok daha yüksek seviyede olduğu şeylerden sadece birkaçıdır. Bu bana dünyadaki yarışçıların sadece fiziksel değil, aynı zamanda zihinsel yetenekleri için de yeni bir takdir kazandırdı.

TV'ler YMRP

TVS Young Media Racer programı, sonsuza kadar kendimle birlikte saklayacağım bazı paha biçilmez dersleri öğrenmeme yardımcı oldu. Kazaya ve ardından gelen yaralanmaya rağmen, sorarsanız, hepsini tekrar yapar mıyım? Kesinlikle, yüzümde kocaman bir sırıtışla.