Iil: IIL, Hemorajik Septisemiye Karşı Tatlı Su Balıkları Aşısı Geliştirmek İçin ICAR-CIFA ile İşbirliği Yapıyor | Hindistan haberleri

HadessTruck

Global Mod
Global Mod


HAYDERABAD: Aşı üreticisi Indian Immunologicals Ltd Pazartesi günü Bhubaneswar merkezli Tatlı Su Su Ürünleri Yetiştiriciliği Merkez Enstitüsü ile bir ortaklığa girdiğini söyledi (CIFA), karşı bir tatlı su balık aşısının ticari gelişimi için Hindistan Tarımsal Araştırma Konseyi’nin (ICAR) bir enstitüsü Hemorajik septisemi.
Olarak da adlandırılır Aeromonas SeptisemiÜlser Hastalığı veya Kırmızı Boğaz Hastalığı, Hemorajik Septisemi, tatlı su balıklarında fırsatçı bir patojenik bakteri olan Aeromonas Hydrophila’nın neden olduğu bir enfeksiyondur.
Hindistan’da Rohu, Catla, Mrigal, Gümüş Sazan, Ot Sazanı, Sazan, Orta Sazan, Kanal Yayın Balığı gibi çiftlikte yetiştirilen tüm tatlı su balık türleri ve Yılanbalığı dünya çapında tatlı su ve acı su balık yetiştiriciliğinin belası olan ve son yıllarda Hint su ürünleri yetiştiriciliğinde önemli bir ekonomik sorun haline gelen bu hastalığa duyarlı olmak, III söz konusu.
A Hydrophila başta olmak üzere bakteriyel hastalıkları kontrol altına almak için yıllardır antibiyotik ve kemoterapi ilaçlarının kullanıldığını kaydeden IIL, artık bakteriyel patojenlerin uzun süreli kullanım nedeniyle bu kimyasallara dirençli hale geldiğine, bazı kimyasalların da çevre sorunlarına yol açtığına dikkat çekti. sağlık riskleri ve dolayısıyla aşılama, balıklarda hastalık kontrolü için en umut verici ve çevreye duyarlı seçenek olarak ortaya çıkmıştır.
Geliştirme hakkında yorum, IIL direktörü Doktor K Anand Kumar “IIL, Hindistan’da balık aşısı alan ilk ülkedir. Diğer birçok hayvan aşısı için benzer durumlarda bulunduğumuz için, birincisi olmanın getirdiği zorlukların farkındayız. Hindistan’da balık aşılarının ticari olarak geliştirilmesine yönelik yolları belirlemek için birden fazla cephede çalışıyoruz.”
Dr. ICAR-CIFA direktörü Pramoda, şu anda Hindistan’da su ürünleri enfeksiyonlarını önlemek için ticari ölçekli balık aşılarının bulunmadığına dikkat çekti. Kumar Sahoo şunları söyledi: “CIFA bilim adamları, Aeromonas Septisemiye karşı bir aşı adayı geliştirmek için yıllarca araştırma yaptılar. IIL’nin bu aşının ticari gelişimi için öne çıkmasından memnunum.”
IIL, Ekim 2022’de gölet yönetimi ve balık veya karides bağırsak yönetimi ile ilgili su ürünleri sağlığı pazarı için ürünlerin piyasaya sürülmesiyle su işine girdi ve ayrıca ICAR-CIFE (Merkez Balıkçılık Eğitimi Enstitüsü) ile balık aşılarının ticari olarak geliştirildiğini duyurdu. ).