H3N2 virüsü: sağlık uzmanları maske, daha iyi hijyen ve grip aşısı çağrısı | Hindistan haberleri

HadessTruck

Global Mod
Global Mod


YENİ DELHİ: Hindistan, H3N2 virüsünün neden olduğu grip vakalarında bir artış görse de, Pazartesi günü sağlık uzmanları insanların maske kullanma, daha iyi el hijyeni ve yıllık grip aşısı gibi önlemler almasını önerdi.
IDSP-IHIP’de (Entegre Sağlık Bilgi Platformu) mevcut olan en son verilere göre, eyaletler tarafından 9 Mart’a kadar H3N2 dahil olmak üzere çeşitli grip alt tiplerine ait laboratuvar tarafından doğrulanmış toplam 3.038 vaka bildirildi.
Buna Ocak’ta 1.245, Şubat’ta 1.307 ve 9 Mart’a kadar 486 vaka dahildir.
“Bence hükümet, en azından toplu taşıma, hastaneler, havaalanları, tren istasyonları ve diğer toplu taşıma araçları gibi çok hassas alanlarda maskeleri şimdilik zorunlu hale getirebilir. İnsanlar kalabalık yerlerden kaçınmalı veya etraftayken maske takmalıdır. kamu” Dr. Sunil SekriYardımcı Danışman Dahiliye, maks. hastane, Gurugram, IANS’a söyledi.
Dr. Rajev JayadevanÖzellikle yoğun iç mekan toplantılarında maske ihtiyacını savunan Hindistan Tabipler Birliği’nin Ulusal Covid-19 Görev Gücü’nün eş başkanı.
Hindistan Tıbbi Araştırma Konseyi’nin (ICMR) verilerine göre, Covid-19 virüsü, domuz gribi (H1N1), H3N2 ve mevsimsel Victoria ve Yamagata Dolaşımdaki influenza B virüslerinin cinsleri.
H3N2 ve H3N1’in her ikisi de yaygın olarak grip olarak bilinen influenza A virüsü türleridir.
En yaygın semptomlardan bazıları uzun süreli ateş, öksürük, burun akıntısı ve vücut ağrılarıdır. Ancak ciddi vakalarda, insanlar nefes darlığı ve/veya hırıltı da yaşayabilir.
Bu arada, Pazar günü günlük 524 Covid vakası bildirildiği için Covid enfeksiyonu da dört ay sonra bir artış bildirdi.
“Son üç yılda solunum yolu enfeksiyonlarını nasıl önleyeceğimizi öğrendik. Enfeksiyonlar burun ve ağızdan dışarı çıkıp içeri girdiği için bu alanı örtmeniz gerekiyor ve bu maskeleme. Özellikle kalabalık ortamlarda iyi maskeler gereklidir. yerler” dedi Dr. Iswar Giladabulaşıcı hastalık uzmanı.
Özellikle hem yandaş hastalığı olanlar hem de evinde bu tür kişilerin yaşadığı yakınları için masaj yaptırmak önemlidir.
Uzmanlar ayrıca insanların enfeksiyon riskini en aza indirmek için yemek yemeden veya toplu taşıma araçlarını kullanmadan önce sabun veya dezenfektanla ellerini yıkamasını önerdi.
Bir diğer konu da bağışıklığı güçlendirmek için yılda bir kez alınması gereken grip aşılarıdır. Bunun nedeni, “Geçen yıl yaptırdığınız bir aşı, gelecek yıl veya ondan sonraki yıl gelecek grip virüsünü mutlaka kapsamaz. Size bazı temel koruma sağlar, ancak size en iyi korumayı vermeyebilir” diyor Dr. Jayadevan, IANS’a söyledi.
Bu arada uzmanlar, virüslere karşı değil sadece bakterilere karşı etkili olduğu için grip tedavisinde antibiyotikten kaçınılması gerektiğini de belirtti.
“Antibiyotikler grip veya Covid-19 gibi viral enfeksiyonlara karşı etkili değildir. Antibiyotikler virüsleri değil bakterileri öldürmek için tasarlanmıştır. Bazı durumlarda, bakteriyel bir enfeksiyondan şüpheleniliyorsa veya ikincil bir bakteriyel enfeksiyon varsa antibiyotikler reçete edilebilir. viral bir hastalık sonucu gelişen pnömoni olarak” Dr. laxman jessaniDanışman, Bulaşıcı Hastalıklar, Apollo Hastaneleri, Navi Mumbai, IANS’a söyledi.
Jessani, “Ancak, antibiyotikleri akıllıca ve yalnızca antibiyotiğe dirençli bakterilerin gelişimini önlemeye yardımcı olmak için gerçekten ihtiyaç duyulduğunda kullanmak önemlidir” diye ekledi.