Google Chrome, Android 12’nin en büyük özelliğini alıyor

MyHoca

New member
Android 12, daha büyük düğmeler, daha fazla animasyon ve ana ekran widget’ları için yeni bir stil ile Android işletim sisteminin büyük ölçüde yeniden tasarımını getirdi. Şirket ayrıca “Material You” adını verdiği Material Design dilini de tanıttı. Malzeme Kullanıcı tarafından ayarlanan duvar kağıdının farklı renklerine göre işletim sisteminin sistem menüleri ve desteklenen uygulamalar için otomatik olarak bir renk teması oluşturmasına izin veren bir özelliğiniz var. Aynı özellik şu anda kullanıma sunuluyor Google Masaüstünde Chrome.
Özelliği Reddit’te paylaşan bir kullanıcı tarafından fark edildi. Google Chrome’un en son Canary derlemesinde (deneysel bir sürüm) mevcuttur. Tarayıcı, yeni pencere sekmesindeki arka plana göre otomatik olarak bir renk düzeni seçer. Bu özellik, tarayıcının adres çubuğunun ve arayüzünün renk düzenini değiştirir.

şu adreste mevcuttur: Mac, Windows için Google Chromeve Linux’un yanı sıra Google’ın kendi ChromeOS ve fuşya işletim sistemleri. Geliştirme, Android dışı platformlarda ilk kez mevcut olduğu için önem kazanıyor.
Daha önce bahsedildiği gibi, Android’in Material You özelliği Android 12’de kullanıma sunuldu ve bu yılki Android 13 güncellemesinde genişletildi. Google ayrıca Android uygulamalarının birçoğunda Material You tasarım temalarını kullanıma sundu.
Son zamanlarda Google, aşağıdakiler için bir dizi özellik yayınladı: Krom kullanıcıların birden çok arama sayfası arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan arama sonuçlarını hızlı bir şekilde kontrol etmesine ve karşılaştırmasına yardımcı olmak için. Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı artık kullanıcıların birden çok sekmede gezinmek zorunda kalmadan hızlı bir şekilde erişmesine olanak tanıyan yeni bir arama sonuçları kenar çubuğuna sahip.
Bu özellik, daha fazla işlevsellik sayesinde temelde güçlü bir üretkenlik aracı olan Microsoft Edge’in kenar çubuğuna benzer.
Web tarayıcısı ayrıca yerleşik bir fiyat izleme özelliğine sahiptir. Google, takip etmek istediğiniz ürünün fiyatı ucuzladığında özelliğin size e-posta göndereceğini söylüyor.