Eski müfettiş şefi Olga Hepnarová'nın Kalivoda'nın katilinin dikkatini çektiğini hatırlıyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Urit paralelliği veya benzerliği burada görülebilir. Tabii Aralık ayında yaşanan olayla ilgili hiçbir şekilde yorum yapmak istemiyorum, bunu yapmaya yetkili ve yetkili değilim. Bugün elimde sadece sosyal medyadan bilgi var ama The Forest Killer filminin gündeme getireceği tartışmanın gerekli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca filmi orman katilinin cinayetlerini araştıran Maznek'e de referans olarak kullanacağım.

Film sizi etrafınıza bakmanız konusunda uyarıyor. Bu suçların faillerini tespit etmek kolay değil. Önceden mümkün ve pratik olarak imkansızdır, ancak hiçbir şey, eğer herhangi bir işaret varsa, o zaman bunu kesinlikle bir atılım olarak algılamayın. Etrafınıza bakın, kendinize iyi bakın ve buna dikkat çekin, Aralık trajedisinden sonraki ay izleyicilerin neden sinemaya gidip bir katili konu alan bir film izlemesi gerektiği sorusunun cevabında bile, bu onlara kolayca hatırlatacaktır. bu deneyim.

Yönetmen Radim Paek de aynı soruyu yanıtladı: Belki de seyirciler kendileri hakkında bir şeyler öğrenmek için filme gitmeli. Bence böyle bir canlının bir tür yaşamın rahatsızlığını, hatta belki de kötülüğünü hepimiz içimizde gizli olarak taşıyoruz. Ve Michal'in dediği gibi: Bence normal bir izleyici, eğer filmi bir sansasyon olarak görmüyorsa, benzer bir şeyin kendisinin başına gelebileceği durumu düşünebilir. Ve kendi için

Yaratıcıların minimalist ve gözlemci bir suç draması olarak nitelendirdiği yönetmen Radim Pak'ın filmi, katilin kabaca hayatının son yılını konu alıyor. 2005 yılında yoldan geçen değerli bir kişiyi öldürdü. İki yıl polis olarak çalıştı, ortalamanın üzerinde bir IQ'ya sahipti ve Milyoner Olmak İstiyorsun oyununu kazandı. Henüz gerçekleşmemiş olan ölümü, metrodaki çatlağı kapatmak içindi. Onun gerçek motivasyonları hiçbir zaman tam olarak açıklanmadı.

25 Nisan'da vizyona girecek film, gösterimlerle birlikte yapımcılar, bir psikolog ve sonbaharın özgün araştırmacısı eşliğinde ülke çapında bir dizi tartışma gerçekleştirecek.

Ana gün aksiyon gerilim filmi

Bu yılki çalışmalarda Sanat Fakültesi ile paralellik ortaya çıktı: Çek televizyonu polisiye gerilim filmi Sisteki Duvarlar'ın Ocak galasını bahara ertelemeye karar verdi, çünkü bölümlerden birinde bir sığırcık direksiyonun etrafında hareket ediyordu.

Charles Üniversitesi Sanat Fakültesi'nde Aralık ayı etkinliklerini anlatan bir film olacağını düşünüyor musunuz? Ne yapacağım konusunda tutkuluyum. Ama çok erken olmasını istemem. İlk kez toplumda bulunan duygular ve başkalarının duyguları nedeniyle kayıtsız kalmamamız gerekiyor. Ve bir nevi sebep olarak da çeşitli detay ve detaylar yavaş yavaş toplanıp zamanla ortaya çıkacak, cevap.

Şu anda Radim Paek üyesi bir katilin portresini çizmeye davet ediliyor ve T Dcko'nun yeni serisinde komedi dalışına doğru bu adımı atıyor. Ancak bunun ayrı ayrı renge ve koyuluğa bağlı olacağını unutmayın. Bunun ucuz bir sansasyon olmadığına saygı göstermek için, diye açıklıyor. Üstelik benzer filmleri finanse etmek de kolay değil, Orman Katili'nin yaratıcıları yaklaşık on yıldır emekli maaşı arıyor.

Radi Pak ve Michal Maznek ile yapacağınız röportajda orman katilinin cinayetlerinin ayrıntılarını, filmin yaratılışının arka planını ve tarihsel ortamını öğreneceksiniz. Genel düzeyde, ikisi de avın kötülükle günlük karşılaşmayı nasıl etkilediğinden veya adrenalin bağımlılığının ortaya çıkmasının bununla bağlantılı olup olmadığından tekrar bahsetti.