Bihar CM Nitish Kumar, Gujarat, Himachal Pradesh’te BJP’nin Zaferini Tahmin Eden Çıkış Anketleri Hakkındaki Soruları Parries | Patna Haberleri

BaDe

New member
PATNA: Bihar CM ve JD(U)’nun fiili lideri Nitish Kumar, Salı günü Gujarat ve Himachal Pradesh anketlerinde eski müttefiki BJP’nin zaferini öngören çıkış anketleriyle ilgili soruları yanıtladı.
Çıkış anketlerinin çoğu, Başbakan Narendra Modi ve Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah’ın evi olan Gujarat’ta BJP için büyük bir zafer öngörürken, partinin Himaşal Pradeş’teki Kongre’de biraz önde olduğu gösterildi.
Son üç aydır BJP’ye muhalefet partilerini 2024 genel seçimlerinde Safran Partisi’ne karşı ulusal düzeyde birleştirmek için çalışan Nitish, “Janata Malik hai” (seçmenler bizim efendimiz), dedi.
Çıkış anketi yorumları defalarca sorulduğunda CM, “Bu tür konularda hiç bir şey söyler miyim?” Ayrıca herkesin Perşembe günkü sandık sonuçları tarihine kadar beklemesi gerektiğini söyledi.
CM, haraç ödedikten sonra medya sorularını yanıtladı Babasaheb Bhim Rao Ambedkar ölüm yıldönümünde Patna Yüksek Mahkemesi yakınına yerleştirilen gerçek boyutlu heykelinin önünde.
Nitish, Ambedkar’a derin saygı duydu ve “Toplumun tüm kesimleri, Babasaheb’i Hindistan Anayasası’nın hazırlanmasındaki rolü nedeniyle hatırlıyor. Onunla ilgili her şeyi çocukluğumdan beri biliyordum. Tüm insanlar Babsaheb’e büyük saygı duyuyor. Anayasayı daha güzel bir şekilde yaptı. Babasaheb, tüm kesimleri yetkilendirmekten bahsetti. Toplumun zayıf kesimleri için eğitim fırsatları yarattı.”
Devlet Su Kaynakları Bakanı Sanjay Kumar Jha, İnşaat Bakanı Ashok Choudhary, Ulaştırma Bakanı Sheela Kumari, Panchayati Bakanı Raj Murari Prasad Gautam, Hukuk Bakanı Shamim Ahmad, İş Teçhizatı Bakanı Surendra Ram da Babsaheb’e çiçeklerini takdim etti. ölüm yıl dönümü.