Aktör Kevin Durand, Maymunlar Gezegeni'nde korkudan ağladığımı itiraf ediyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Kevin Durand'ın açıkladığı gibi, 1968 yapımı orijinal klasik Maymunlar Gezegeni aslında onun oyuncu olmasının sebebiydi.

Maymun evinde işler nasıldı?
en özgür oyunculuk deneyimi hakkında. Bu ışıkta veya kamera gürültüsünde görünüşümün nasıl görüneceğini kesinlikle düşünmem gerekmedi. Kendimi tamamen karaktere kaptırabildim ve itiraf etmeliyim ki bu güne kadar tam anlamıyla çıkamadım. Zaman zaman evde şempanze kralına dönüşüyorum, bu da tabi ki eşimi çok mutlu ediyor. Peki ya keski, kendine engel olamıyor. Benim kontrolüm altında.

Bu film serisiyle nasıl bir ilişkisi var?
Onu seviyorum ve yeni modern çağın, yani 2011 yapımı Maymunlar Gezegeninin Doğuşu filminin ve sonraki devam filmlerinin hayranıyım. Çocukken Charlton Heston'ın oynadığı klasik 1968 versiyonunu izlemiştim ve izlememe izin vermesi için anneme yalvarmıştım. O irkildi, ben de korktum ve camın arkasına saklandım. Daha sonra bana gördüklerimin gerçek maymunlar değil, uydurma oyuncular olduğunu açıklamak zorunda kaldı. Ve sakinleştiğimde, bir şey için oynamanın aslında o kadar da kötü bir şey olmayacağı aklıma geldi, ben benim değilim.

Ve acele et, ben de senden hoşlanıyorum.

Karakteriniz Proximo Caesar'ı nasıl tanımlarsınız?
O çok zekidir. Herkesten daha dikkatli olduğu ve etrafındaki dünyayı bağlam içinde algılayabildiği için kendini her zaman dışlanmış gibi hissetti. Maymunlar da geçmişi biliyor ama o geçmişle ilgileniyordu ve geleceğe de bakmaya çalışıyordu. Bu onu, eğer insanlar dünyayı yeniden ele geçirirse ne olacağını merak etmeye yöneltti. Homo sapiens ile ilgili mevcut tüm kitapları okudu ve insan ırkının kayıplarından ve kazanımlarından ders aldı. Kalitesiz bir avcının yönetimi ele geçirmesi yerine, dünyayı kendi eline alırsa dünyanın çok daha iyi olacağını gerçekten görmeye başladı.

Yönetmen Wes Ball'la çalışmak nasıldı?
İlk görüşmemizde onun karmaşık dünyalar yaratma yeteneği beni büyüledi. Neredeyse nefes almayı unutacak kadar etkileyici ve sürükleyici bir film izlediğimde heyecanlanıyorum. Wes Ball'un bunu Maymunlar Gezegeni Krallığı'nda kanıtladığını düşünüyorum. Her silah türünü durdurmayı ve çok sayıda ayrıntılı ayrıntıya hayran kalmayı tercih ederim. Peki oyunculuklar da benzerdi. Şiddet içermeyen ve aptal adam bizi maymun gibi hareket etmeye, farklı bir sesle konuşmaya, maymun gibi jest yapmaya ve hepsinden önemlisi hücreyi tamamen faydalı hale getirmeye yöneltti. Bu bir vizyon ve ilk etapta bu pbh'yi gerçekleştirmesine yardımcı olduğum için çok mutluyum.

Ridley Scott, David Cronenberg veya Darren Aronoffsky ile oynadınız. Böyle ustaların emrinde nasıl çalışıyorsunuz?
Ne istediğinizi ve ona nasıl ulaşacağınızı tam olarak bilin. Herkes bu konuda biraz farklı davranır, ancak herkesin kendi mükemmellik anlayışı ve etrafındaki dünyayı nasıl algıladığı vardır. Ve bir oyuncu olarak benim için muhtemelen en önemli şey, filminizde kimi rol alacağınızı dikkatlice seçmektir. Ve sonra, her rüyada denize bile ne oynayacağını ona uzun uzun anlatmak zorunda kalmamanız anlamında onunla tam olarak ilgilenin. Sonuç tamamen kendi fikirlerine uygun olacak şekilde sakin davranırlar. Elbette teknik olarak Ridley Scott farklı ve diğer filmler David Cronenberg'inki değil ama işe yaklaşımı çok benzer.