Yönetmen Peter Jackson, daha fazla yeni Beatles şarkısının üzerinde çalışılabileceğini düşünüyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Geçtiğimiz hafta, John Lennon’ın Yoko Oni’nin 1990’larda Paul McCartney, George Harrison ve Ringo Starr’a verdiği vokal kaydına dayanan Now And Then yayınlandı.

Hayatta kalan Beatles o sırada retrospektif bir Antoloji projesi üzerinde çalışıyordu, ancak ses kalitesinin düşük olması nedeniyle demoyu Lennon’ın dul eşinden bıraktı.

Ancak şimdi Peter Jackson’ın söz konusu belgeselde kullandığı MAL (Machine Audio Learning) teknolojisi, Lennon’ın sırtını ayırıp temizlemeyi ve şarkıyı Kasım Perşembe gününden itibaren dinleyebileceğimiz biçimde bitirmeyi mümkün kıldı. 2.

Çekimler sırasında arşivleri, 60 saatlik film materyalini ve 150 saatlik ses kaydını inceleyen yönetmen, şarkılardan başka parçaların ve tohumların da bulunduğunu iddia ediyor.

Jackson, Sunday Times’a şunları söyledi: “Bireysel kayıtlar alabiliriz, John ve George’u ayırabiliriz ve ardından Paul ve Ringo’ya bir koro veya armoni eklemelerini sağlayabiliriz.” “Oldukça iyi bir şarkı olabilir ama bu konuyu henüz Paul’la konuşmadım.

Sonuçta Paul McCartney ve Ringo Starr, Now And Then demosunu tamamlayıp dünyaya sunmaya karar verdikten sonra Temmuz 2022’de yardım için Jackson’a başvurdu.

“Bu şarkının tamamen kendime ait olmasının aptalca olduğunu düşündüm. Dünya bu haldeyken Beatles’ın yeniden ortaya çıkmasına ihtiyacımız var. Sanki uçan bir daire inmiş gibi ortaya çıktılar ve bizi neşelendirmek ve neşelendirmek için son şarkılarını bize adadılar.” dedi yönetmen Sunday Times’ta.