Yeni diziler çekiliyor. Ekolojik Sınırlar, öldürülecek bir başka Dvojka ve Slav'ın kaderi

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Petr Zelenka'nın kendi senaryosuna göre çekmeye başladığı sekiz bölümlük Limity dizisi, Kuzey Bohemyalı bir işadamının nasıl çevre protestolarının simgesi haline geldiğini ve evlilik anlaşmazlığının nasıl toplumsal bir çatışmaya dönüştüğünü gösterecek. Ana roller için Aleš Háma, Veronika Khek Kubařová, Tatiana Dyková, Maxmilián Dolanský ve Jaroslav Plesl'i seçti. Dizi gelecek yıl ČT'de yayınlanacak.

“İnandığım ve uğraşmaktan keyif alacağım konuları bulmakta zorlanıyorum. Limits'in senaryosu üzerinde birkaç yıl çalıştıktan sonra, bu durumda harika bir temamız olduğuna ikna oldum”, diye inanıyor Zelenka.

“Ana karakterin hatasını yapmak kolaydır ama aynı zamanda çok nazik olması gerekir, çünkü ilk başta sadece anlayışsız şeyler yapar, sonra yavaş yavaş görüşlerini değiştirir. Eski karısı ve yeni ortağı hikayeden pek iyi çıkmıyorlar, bunun neden benim başıma geldiğini bilmiyorum, bir dahaki sefere daha dikkatli olmam gerekiyor” diye söz veriyor yazar.

Aleš Háma bir iş adamı ve istemsiz aktivist rolünü oynayacak. Maximilian Dolansky. Ekibin çekimleri altmış beş güne yayılmış durumda, son çekimin ağustos başında tamamlanması bekleniyor.

Prima Television, Dvojka na zabítí 2 dizisinin çekimlerini tamamladı; Sara Sandeva ve Jakub Prachař, sekiz bölüm halinde araştırmacıların ana rollerine geri dönecek. Prachara'ya göre oyuncu, “Devam filmi daha komik ve bazı yönlerden daha da sert” diyor, ikinci sezon “daha sofistike, daha eğlenceli, daha ilginç ve biz de daha iyi oynadık.”

Birbirini hem seven hem de nefret eden çift, örneğin çekimlerin son gününde Sandev'in meslektaşını Vltava Nehri'ne itmesi gibi ekstrem durumlar yaşadı. Aktris, “Biraz adrenalin patlaması yaşandı, ben ondan daha çok onun için endişeleniyordum” diyor. Prima henüz prömiyer tarihini açıklamadı.

Üçüncü bölümde Iveta proje ekibi tarafından hazırlanan hızlandırılmış belgesel Slovan Liberec: zirveye dönüş de sekiz bölümden oluşacak. Direktör Michal Samir, evinde en yüksek hedeflere ulaşmayı ve yeni sahibinin yönetimi altında Avrupa kupalarına katılmayı amaçlayan birinci lig kulübündeki etkinlikleri kaydetmek için bir yıl harcayacak.

“Yönetmen olmasaydım muhtemelen hayat boyu fanatik tutkum olan futbolda çalışırdım. Bir yandan onunla oynadım, diğer yandan da hakem lisansım var” diye itirafta bulunan Samir, Slovan'ı gelecek yılın mayıs ayına kadar takip edecek.