Yakalamak için uzun bir zamanı vardı. Beş yüz yıl önce Ji taidl’i yazdı

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Gott’un tta ve mamma olmadığını biliyordu

Pni ve pan, vm, kural olarak. Ruhumu yalnızca Lady Carneval’a çekiyorum, Ji taidl, Karel Gott’un tüm dünyada dillerin coşkusuyla duyulan ünlü hitinde rahatlıkla kafiyeli. O çok büyük bir yetenekti ve sözleri dahiydi. Kompakt ve basit. Lady Carneval şarkısının müziğinin yazarı besteci Karel Svoboda, Jim Taidl hakkında bunları bir slogan için almıştım dedi.

Ji taidl, Boskho Karel 99 için bir metin yazdı. Lady Carneval dışında özledim seni, Başka nerede yuvan var?, Yol tatlı, Yol kuru, İlk aşkım bugün bir dul, Bir içkiyi veya bir çiçeği tatlandıracağım. Çılgın kuşlar gibiydiler.

1966’da genç Gott, ilk kez Milan Chladil tarafından satın alınan depodaki bir kütüğün üzerine yazı yazıyordu. Stoperi açıp bir ağaca çarpmadılar, Gott ön camdan uçtu ve neredeyse burnunu çarpıyordu. Yakın arkadaşı Texta Ji Taidl, Chladil’in evine gitti ve Gott’u Vinohrady hastanesine götürdü. Orada burnundan estetik ameliyat geçirdi.

Gott, Profesör Sedlek’in bana, eğer Jirka beni beş dakika sonra getirseydi burnumun iyileşmeyeceğini ve beş dakika sonra kanımın akacağını söylediğini hatırladı. Yedi yıl sonra Jiho Taidel’in hayatına yalnızca bir araba mal oldu. Jirka’nın trajik ölümüyle sadece mükemmel bir metni değil, aynı zamanda beni annem ve teyzem olarak tanıyan bir arkadaşımı da kaybettim, diye ekledi Gott.

Makov krasobrusaka’nın ölümü

Jiho’nun hayatının aşkı artistik patinajcı Hana Makov’du. İkilinin 1967 yılında Karel Gott konserinde tanıştığı söyleniyor. Hatta bir süre sonra düğünlerini bile kutlamaya başladılar. İki yıl sonra, Nron Trninkov’un Makov’da sondaj yapmasına izin vermedi ve Ocak ayı revizyonu Holiday on Ice ile bir sözleşme imzaladı.

Geçimini sağlıyordu, mali açıdan bağımsızdı. Ancak yine de uzun günler evde değildi, antrenörü Mla Novkov Lidovky’ye akın etti. Bu, Hana Makov’un Jim Taidl ile ilişkisine fayda sağlamadı. O yıllardan sonra acı bir ayrılık yaşandı, ilişkiyi sürdüremediler. Ancak o onun kalbinde kaldı ve 1972’de Fransa’da trajik bir araba kazasında ölmesi şarkı sözlerinde derinden hissedildi. Hana Makov, Opel GT hatchback’iyle hızlı giderken kamyon kullanmadı.

Ivana Trumpov ve Dda Patrasov

Ayrıca Lyaka’dan Ivana Zelnková ile de çıktı. Sadece o bal dünyasıyla flört etti ve daha sonra gelecekteki Amerikan başkanı Donald Trump ile evlendi. Röportajlardan birinde Ivana Trumpov, Jiho taidlo’yu biraz sarhoş olduğu ve onun aksine spordan hiç hoşlanmadığı gerçeğiyle hatırladı. Çok yetenekliydi, nazikti ve onu her zaman güldürmeyi başarıyordu.

Ivana ikimiz de aşık olduğumuzu ilan etti. Genç oyunculuk öğrencisi Dagmar Patrasov da olağanüstü metinden etkilendi. Ben on yedi yaşındaydım, o ise yirmi dokuz. Benden önce artistik patinajcı Hana Maková ve ardından Ivana Zelnková ile çıkmıştı. Ama battı. Patrasov, Phenomn Dda kitabında bir şekilde Zelnkov’a karıştığımı iddia etti.

Petr Janda da oradaydı

Her zaman hızlı arabaları ve güzel kadınları severdi. Motorlet’teki bir rolü ve tiyatrodaki bir sahne sayesinde yavaş yavaş tanınan bir söz yazarı olmaya başladığı sırada şarkıcı Vlasta Kahocová ile çıktı.

Bir keresinde Kahovc’un annesine Taidl ile olan ilişkisini anlatmıştı, birbirimize içten içe dokunmamız gerekiyordu, demişti. Ve buna bayılıyorum, dedi ona, 1962’den sonra bir ara itiraf etti. Ancak o sıralarda arabaları çok hızlı sürmeye başladı.

Babası için bir şifre kutusu aldı ve Kersko’ya doğru yola çıktı, ne yapıyordu Petr Janda onlarla gidiyordu ve o kadar korkmuştu ki, dedi Vlasta Kahocov Bulvarı’na. Sonunda kıskançlık yüzünden ayrıldılar. Ancak onun delici övgüsü sayesinde genç tanrının etrafı diğer kadın hayranlardan oluşan kalabalıklarla çevriliydi.

sanırım böyle olmalı

Ji Taidl, 9 Haziran 1973’te şık koyu yeşil coupe’siyle Jevan’daki ailesini ziyaret etmek için yola çıktı, ancak bir trajedi yaşandı. Yeni bir arabası vardı, Renault 17’si ve hızını yüz yetmişe çıkardı. Bohuel arabasını yola sürdü, başlangıçta yola davet ettiği Dda Patrasov’u hatırladı, ancak o reddetti.

Yan yoldan kamyon çıkınca kadına çarptı, fren yapmadı, kaçmaya çalıştı. Kendisi korkulukların üzerine çıkıp olay yerinde hayatını kaybederken, yolcusu olan kadın da olay yerinden uzaklaştı. Aktris ve komedyen Pavlna Filipovska, bilinçaltında bir yerlerde her zaman kendini bıçaklaması gerektiği fikrinin olduğunu, çünkü kaderin ona haksızlık edeceğini söyledi.

Filipovska, durmak istediğinde, önce içmek istediğinde her şeyi hızlı yaptığını düşündü. O kader günü geldiğinde her şey tarif edilemeyecek kadar iyiydi. Üstesinden gelmem uzun zaman aldı. Müzisyen ve grup üyesi olan kardeşim Ladislav Taidl’in ölümünün yasını tutarak gerçekten depresyona girdim. Sanırım böyle olması gerekiyor. Bu yüzden bu kadar kısa sürede bu kadar çok şey yazdığını ekledi.