Wear OS saatlerindeki Google Haritalar, bu kullanışlı gezinme özelliği için destek ekler: nedir ve nasıl kullanılır?

MyHoca

New member
Google kısa süre önce Haritalar uygulamasını güncelledi WearOS yeni bir işleve sahip saatler. Teknoloji devi, Google Haritalar’ın açık olduğunu doğrulamak için blogunu güncelledi. WearOS akıllı saatler artık bağımsız navigasyon işlevini destekliyor. Bu özellik, mobil bağlantıyı destekleyen tüm saatlerde ve internet üzerinden internete bağlanan cihazlarda mevcuttur. Kablosuz internet. İşte bu yeni navigasyon özelliği ile ilgili tüm detaylar Giyinmek İşletim sistemi akıllı saatleri:
bağımsız navigasyon nedir
Bu özellik, WearOS saatlerinin kullanıcılara telefon olmadan bağımsız navigasyon yetenekleri vermesini sağlar. WearOS saatlerindeki Google Haritalar uygulaması artık kullanıcılara birincil cihaz bağlı olmadan adım adım navigasyon sunuyor.

Bu özelliğin önemi
Bu özellik etkinleştirildiğinde, koşuya veya bisiklete binmeye giden kullanıcılar, telefonlarını evde bıraksalar bile yoldan sapabilir veya geri dönüş yolunu bulmak için yardım alabilir. Wi-Fi her yerde, özellikle de siz dışarıdayken bulunmadığından, bu özellik özellikle LTE özellikli saat kullanıcıları için kullanışlıdır.
Google Maps for Wear OS şu anda bisiklet, araba ve yaya navigasyonunu desteklemektedir. Bu özellik, kullanıcıların (telefonlarında ve saatlerinde) yansıtmayı etkinleştirmeleri ve akıllı telefonlarında navigasyona başlamaları ve ardından telefonlarını geride bırakmaları durumunda yararlı olabilir. Bağımsız navigasyon özelliği, saatlerinin navigasyon işini telefonlarından devralmasına olanak tanır.
Bu özellik nasıl kullanılır?
Wear OS saat kullanıcılarının saatlerinde Google Haritalar uygulamasını açmaları ve varış noktalarını girmek için sesi veya klavyeyi kullanmaları gerekir. Kullanıcılar ayrıca konumlarını görüntülemek için haritaya dokunabilir. Artık kullanıcıların bir ulaşım aracı seçmesi gerekiyor ve saat ETA’yı göstermeye başlayacak. Bundan sonra, kullanıcılar gidecekleri yere yürüyebilir, bisiklete binebilir veya arabayla gidebilir.

Hindistan’da LTE özellikli WearOS akıllı saatler
Samsung Galaxy Watch 5, Watch 5 Pro ve Fossil Gen 5, hücresel bağlantıyı destekleyen ve Hindistan’da bulunan Wear OS saatlerinden bazılarıdır. Google piksel izle ayrıca WearOS’u çalıştırır ve hücresel bağlantıyı destekler, ancak şu anda ülkede mevcut değildir.
https://support.google.com/wearos/thread/195934708/leave-your-phone-behind-and-get-to-more-places-with-wear-os-and-google-maps