VİDEO: Valrie ve tden div. Laterna, Nezvalv’in şiirsel dehşetini kurguladı

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Vtzslava Nezval, bir hafta içinde kadından kadına sembolik bir dönüşüm geçiren on yedi yaşındaki Valerie’nin şiirsel-korku öyküsünü yazdı. Romanı, Jaromila Jire’nin 1970’teki kült rüya filminin temelini oluşturdu. Prask Laterna magika şimdi, prömiyeri Perşembe akşamı Kasım Sahnesi’nde yapılacak olan bir tiyatro uyarlaması hazırladı.

Valeria ve Harikalar Haftası, ergenlik dönemini, Pelo’nun bugün pek çok kişi için değişen hayatını anlatan bir hikaye ama oyuncu Zdenk Pikula’ya göre bu, bir avcının hayatın kolay olmadığını fark etmeye başladığı 17-18 yaşları. yapımda Orlka rolünü oynadı.

Jakub’un yönlendirmesiyle, Eva Leinweberov, Filip Rajmont veya Petr Stach’a göre Pikula’nın yanı sıra çok sayıda tanınmış oyunculuk da performanslarda yer alabilir. Ve böylece yepyeni Aneta Kalertov TV. Harika bir şarkıydı ve prodüksiyonda büyük bir müzikal dizenin olmasını isteyeceğimizi biliyordum. Meşgul yönetmen, ben de yetişkinliğin eşiğinde bir eş arıyordum, diye açıklıyor.

Genç oyuncu, 18 yaşındayım ve Jakub’un beni D21 Tiyatrosu’ndaki Kanlı Düğün’de gördüğü için bu rolü üstlendiğimi anlatıyor. Şahsen gerçeküstü unsurları severim ama tam anlamıyla değil. Kalertov, içinde kendinize ait bir şey bulduğunuzda habere ekledi.

Yönetmene göre yapım, insanın doğuştanlığı ve ergenliği hakkındaki derin düşüncelerin yanı sıra güçlü duyguları, çılgın duyguları ve çarpık insan ilişkilerinin görüntülerini de çağrıştırıyor. Dlo’da ayrıca Ji Pokornho’nun koreografisini yaptığı danslar da serpiştirilmiştir. Oyuncular Maty Ramba, Jindich Pansk, Matj Petrk, Alexander Sadirov, Vojtch Rak ve Dalibor Leke, tüm koşu boyunca gizemli rehberler olarak Phantom rollerinde yer alıyor. Valrie’nin genç kuşu Hedvika’yı canlandıran dansçı Jaroslava Rame Janekov, belirli bir erkek dans altılısına eşlik ediyor.

Teatral işleme, filmin diyaloğuna ve manzara görüntülerine, müzik ve ışık kompozisyonuna dayanır ve mistik vizyonu Laterna büyüsünün optikleriyle birleştirir. Ünlü Bosnalı Vtzslav Nezvala’nın eserleriyle çalışan yaratıcılar, bu prodüksiyonun amacını Laterna büyüsünün geleneksel ilkelerine ve başlangıcına doğru ilerlemek, aynı zamanda çağdaş repertuarın yeni yönünü yansıtmak olarak belirlediler. Laterna büyüsü sanatçısı Radim Vizvry.

Multimedya ve gerçeküstü yenilik Valrie ve Mucizeler Haftası prömiyerini Perşembe ve Cuma günü Prag Ulusal Tiyatrosu’nun Yeni Sahnesinde yapacak ve burada ilk performansını 11 Kasım Cumartesi günü oynayacak.