VİDEO: Vachler’e göre dünya titreşimlerden oluşuyor ve hayatın anlamı

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
hayatın anlamı nedir? Aşk, mizah, korku ve ölüm nedir? Bunların hepsi sadece bir rüya mı? Biz kimiz ve nereye gidiyoruz? Uyanalım, hatırlayacak mıyız? Peter Vachler’in yeni uzun metrajlı filmi Hayatın Sırrı ve Anlamı’nın yanıtını bulmaya çalıştığı yalnızca bu sorular değil.

Yönetmen Petr Vachler, kompozisyonumun 2009’da Meksika’da yaşadığım deneyimlerden etkilendiğini, arkadaşlarımla ve Hintlilerle yaptığım grup oturumlarında dünyanın titreşimlerden, frekanslardan, farklı duyulardan ve anlayışlardan oluştuğunu anladığımı söylüyor.

Daha sonra bu maddi ve manevi duyguları defalarca ve dünyanın farklı yerlerinde yaşadım. Tek bir noktaya, olaya, kehanete götüren eski ve binlerce yıllık birçok bağlantıyı ayırt edebildiğimizi keşfettim. Daha sonra bunu paylaşmam gerektiğini anladım. Bu filmi yapmaya da bu yüzden karar verdim, diye açıklıyor.

Son teknoloji film, animasyon ve belgeseli birleştiren filmde Jan Buda, Josef Polek, Barbora Seidlov, Andrea Rikov, Aneta Krejkov, Robert Jakw, Petr Buchta veya Vladimr Javorsk tanıtılacak. Tutuklanmadan önce Vachler, Raymond Moody, Erich von Dniken ve Deepak Chopra gibi bilim, maneviyat ve manevi öğretiler dünyasından bir dizi kişiyle kasıtlı olarak röportaj yaptı. Film 23 Kasım’da sinemalara geliyor.