VİDEO: Genç ve canlı. Vémola, yarını görecek kadar yaşayıp yaşamadığımı umursamadım diyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
“Ben sadece genç ve kırılgandım. Yarını görecek kadar yaşayıp yaşamamam umurumda değildi” sözü, diğer şeylerin yanı sıra, yakında çıkacak olan Karlos belgeselinin yeni fragmanında da duyuluyor. Film, Vémola fenomenini, yani Terminatör olarak bilinen MMA savaşçısı Karlos Vémola'nın hayatını, kaderini ve kariyerini anlatmak için Šimon Šafránek ve Michal Samir tarafından çekildi.

Yaratıcılar, yeni filmin sadece bir spor madalyonu olmayacağına, aynı zamanda Çek Cumhuriyeti'ndeki popüler kültür hayatını değiştiren bir kişiliğin sinematik bir görüntüsü olacağına söz veriyor. Yönetmen Samir, Karlos'la çekime yıllar önce Londra'da, Vémola'nın Olomouc'lu sıradan bir çocuk olarak bir barda fedai olarak geçimini sağlaması ve elinden geldiğince yaşam mücadelesi vermesiyle başladı. Filmin önemli bir kısmı, Karlos'un geçmişinden, daha önce kimsenin görmediği on beş yıllık eşsiz görüntülerden oluşacak. Ve ayrıca kişisel arşivinden fotoğraflar.

“Film, tıpkı Karlos'un hayatı gibi, Olomouc'un Hodolany'sinde başlayan, Londra'nın eteklerindeki kulüplerde devam eden ve Karlos'un artık kendisini bir insan ve onun yaşında bir güreşçi olarak bulduğu kavşakta tırmanan tehlikeli bir yolculuk.” müdür.

Doksan dakikalık film 25 Ocak'ta Çek sinemalarında gösterime girecek.