Vajpayee’nin sevgisini hayatımda unutamam: Nitish Kumar | Patna Haberleri

BaDe

New member
PATNA: Eski Başbakana dokunaklı bir saygı duruşu Atal Bihari Vajpayee, doğum gününde, Başbakan Nitish Kumar Pazar günü kendisine derin saygı duyduğunu ve ülkenin kalkınması için çalışma şeklini unutamayacağını söyledi.
Nitish ayrıca Atal ji’nin kendisine her zaman sevgi ve şefkat yağdırdığını ve başbakan olarak tüm (Nitish) tekliflerini kabul ettiğini söyledi.
“Hepiniz Shradhey Atal Bihari’nin rehberliğinde çalışma fırsatı bulduğumu zaten biliyorsunuz. Vajpayee Ji. Ülke kalkınması için çalışma şekli… Bir milletvekili olarak konuşmalarını dinledim. Ve daha sonra, biz (eski Samata parti liderleri) onunla birlikte gittiğimizde, merkezde bir hükümet kuruldu ve ülkenin kalkınması için yapılan pek çok çalışma şeklini unutamıyorum,” dedi Nitish çiçek haraçlarını ödedikten sonra gazetecilere verdiği demeçte başkentteki Vajpayee heykelinin önünde.
Vajpayee hükümetinde kabine bakanı olarak geçirdiği günleri hatırlatan Nitish ayrıca, “Bana ne kadar sevgi yağdırdığı, onun (Atal Ji) Başbakan olarak üç farklı liderliği bana devretmesiyle ölçülebilir” dedi. departmanlar.
Benim tarafımdan birçok eser yaptırılmıştır. Bütün tekliflerimi kabul etti. İşini severek ve severek yaptı. Bana olan tüm sevgisini hayatım boyunca unutamam.”
Bu yıl Ağustos ayında BJP ile bağlarını kesen Nitish, Safran Partisi’nin mevcut liderliğinin Vajpayee ve Lal Krishna Advani dönemini karakterize eden cömertlikten yoksun olduğunu iddia ederek, “Ona ‘shraddha’ (saygı) duyuyorum” dedi.
CM ayrıca Atal ji’ye “son derece saygı duyduğunu” ve bu nedenle hükümetinin her yıl onun doğum gününde devlet töreni düzenlemeye karar verdiğini söyledi.
Maliye Devlet Bakanı Vijay Kumar Choudharyİnşaat Bakanı Ashok Choudhary, Eski Bakan ve BJP Milletvekili Nand Kishore Yadav, JD(U) MLC’ler Sanjay Kumar Singh takma adı Gandhi Jee, Sanjay Singh ve Kumud Verma da başkentteki Pataliputra Parkı’nda düzenlenen devlet etkinliğinde Vajpayee’ye çiçeklerini takdim ettiler.