Ukrayna'ya bir kurşun bile yok mu? Sencov, Rajchl'ın arazinin nerede olduğunu bile bilmiyor olabileceğini düşünüyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Savaşın ilk gününde askere giden ve bugün hâlâ cephede savaşan Ukraynalı lider Oleh Sentsov ile yapılan görüşme, yaz Karlovy Vary festivalinin en etkileyici anlarından biriydi. Uzun boylu ve suskun yaratıcı, Real filmini kalabalığa tanıtmak için buraya askeri izinle geldi. Kazara düşürdüğü kask kamerasına kaydettiği bir kazının bir buçuk saatlik ham, gerçek anlatımı. Sekiz yaşındaki Kırım yerlisi ve Sakharov Ödülü sahibi, Kırım'ın ilhakından sonra beş yılını bir Rus hapishanesinde geçirdi.

Karlovy Vary festivalinde Başkan Petr Pavlo ile de tanıştınız. Sana nasıl davrandı?
Üzerimde çok güçlü bir izlenim bıraktı. Desteği ve görüşleri nedeniyle burada Ukrayna'da çok popüler. Kişisel bir toplantı sırasında, bunun, yanılsamalar olmadan, sabırlı bir durum algısına yanıt verecek bir politikacı olduğuna ikna oldum.

Festivalde cephedeki durumu ne kadar takip ettiniz? Bağlantıyı kesebilir misin?
Tabii ki onu aşağıdan takip ediyorum, bağlantımı kesemiyorum. Klasik olanların yanı sıra arkadaşlarımla asker sohbeti yapıyoruz. Çok fazla kaynağım var, yalnızca klasik haberler bana tam değerde bilgi sağlamaz.

Kırım'da siyasi pasiflik her zaman hüküm sürdü. Böylece burada bir tür komünist duygu hakim oldu, komünistler en çok ses çıkaranlardı. Yani buradaki insanlar Rusya'ya değil, geçmişe, SSCB'nin anılarına meraklıydı.

Bu özel bağlantıyı noktalayın iDNES Premium aboneliğiyle

Aptallık etme

Peşin ödeme

Aylık aboneliğe karşı Uette 178 K

Peşin ödeme

Aylık aboneliğe karşı Uette 446 K

Bugün kaydolun ve şunları edinin:

• iDNES.cz, Lidovky.cz ve Express.cz içeriğine sınırsız erişim
  • Tanınmış yazarlardan 50.000'den fazla premium bağlantı
  • Gazete ve dergilerimize online ve ücretsiz erişim