Uber “Güvenlik Araç Seti” özelliklerini kullanma: adım adım kılavuz

MyHoca

New member
Ride selamlama uygulaması uber Güvenlik Araç Kitinde güvenlik özellikleri sağlar. Bu özellik, kullanıcıların acil durum düğmesine erişmesine ve Uber’e anlık raporlar göndermesine olanak tanır. Ayrıca belirli Uber güvenlik bilgilerine kolayca erişebilir ve bunları paylaşabilirler. sürmek arkadaşlar ve aile ile detaylar. Bu üç Güvenlik Araç Seti özelliğini şu şekilde kullanabilirsiniz:
Acil yardım düğmesi
Biniciler, yetkilileri aramak ve ihtiyaç duymaları halinde yardım almak için uygulamadaki acil durum düğmesini kullanabilir. Uygulama, konum ve seyahat bilgilerini gösterir, böylece acil durum hizmetleri nerede olduklarını hızlı bir şekilde bilir. 24×7 yardım hattı numarasını kullanmak için:

1. Sürüş ayrıntıları menüsünü yukarı kaydırın ve Güvenlik düğmesine dokunun.
  2. “112’yi Ara” seçeneğini veya “Güvenlik hattı” seçim.
  3. Her iki seçenek de çağrıyı Uber yetkililerine yönlendirir.
Yolculuğunuzu güvenilir kişilerle paylaşın
Uber uygulaması, yolculuk durumunu güvenilir kişilerle paylaşmanıza izin veren bir özellik sunar.

1. Uber yolculuğunu onayladıktan sonra, ayrıntılar sayfasına gidin ve “Sürüşünüzü paylaşın” düğmesine tıklayın.
  2. Seyahat durumlarının gönderileceği kişileri seçin ve Gönder düğmesine tıklayın.
  3. Sürüş durumu seçilen arkadaşlar ve aile ile paylaşılır ve rotayı takip edebilir ve binicinin ne zaman varacağını öğrenebilirler.
RideCheck
Etkinleştirildiğinde, RideCheck özelliği hem sürücüyü hem de sürücüyü bilgilendirir ve yolculuk planlandığı gibi gitmediğinde her şeyin yolunda olup olmadığını sorar. Uber yetkililerine her şeyin yolunda olduğunu bildirmek için uygulamayı kullanabilirler veya acil durum düğmesine basmak veya Uber’in güvenlik hattını aramak gibi başka işlemler yapabilirler. Uber uygulamasında RideCheck özelliğini etkinleştirmek için:

1. Akıllı telefonunuzda Uber uygulamasını açın.
  2. Ekranın sağ alt kısmında bulunan Hesap düğmesine dokunun.
  3. Gitmek Ayarlar sekme.
  4. “Güvenlik” seçeneğine ilerleyin ve ona dokunun.
  5. RideCheck seçeneğine dokunun ve düğmeyi açın. RideCheck bildirimleri.