Temiz ve yeşil Patna benim hayalim: Belediye Başkanı Sita Sahu | Patna Haberleri

BaDe

New member
PATNA: Sita Sahu seçilmiş bir kişi değil, Patna’nın seçilmiş bir belediye başkanıdır çünkü görev için ilk doğrudan seçimi 1,2 lakh’tan fazla oy alarak kazandı. Sahu, TOI’den Faryal Rumi’ye şehrin çok yönlü gelişimi için çalışmaya devam edeceğini söyler. Röportajdan alıntılar:
Seçimi kazanmak nasıl bir duygu?
Bazıları belediye başkanlığı için ilk doğrudan seçimi kaybedeceğimi söyledi. Ancak, onların yanıldığını kanıtladım. Patna halkı bana güvendi ve artık ek sorumluluklarım var. Bu seçim benim için gerçekten önemliydi çünkü insanların işimi sevdiğini gösterdi.
5 yıllık görev sürenizi nasıl değerlendiriyorsunuz?
Çok zorluydu. Tüm paydaşlarımızın emeği ile bu şehri atıksız hale getirdik. Ayrıca 4.200’den fazla kanalizasyon inşa edildi, 82.000 sokak lambası yerleştirildi, her haneye su temini sağlandı, 80 park güzelleştirildi, 22 adet geçici drenaj pompa istasyonu, alçak alanlarda su baskını önlemek için kuruldu, son durum -Sıhhi tesisat çalışmaları için sanat makine ve teçhizatı alınmış, Adalatganj göletinin güzelleştirilmesi de yapılmıştır.
Patna için gelecek planlarınız neler?
Gelişim için yol haritasını çizdim. Buradaki fikir, şehri önümüzdeki beş yıl içinde akıllı, temiz ve yeşil yapmaktır. İlk olarak, Ramachak Bairiya’daki eski atıkların %100 çöplükten çıkarılmasını, kuru ve ıslak atıkların ayrılmasını ve Ghats’ta elektrikli krematoryum kurulmasını sağlayacağım. 75 ilçenin tamamında Mohalla sağlık klinikleri kurulacak, akıllı sınıflar devlet okullarında PMC limitleri altında öğretilecek ve evlere kaliteli su sağlanacak. Ayrıca Arya Kumar Yolu, Bhanwar Pokhar ve Rajendra Nagar’daki üç alışveriş merkezinin açılışı için çalışacağım. İnsanlar açık lağımlardan da kurtulacak
Patna halkına mesajınız
Patna halkına destekleri ve güvenleri için teşekkür ederim. Hayatın her kesiminde çalışacağım ve onlara verdiğim tüm sözleri tutacağım.