Tejashwi Yadav gece barınaklarını ziyaret etti, barınak sağladı | Patna Haberleri

BaDe

New member
PATNA: RJD lideri ve başbakan yardımcısı Tejashwi Yadav, evsizlerin durumunu öğrenmek ve onlara yardım sağlamak için Salı gecesi başkentte birkaç yeri ziyaret etti. Bu, Tejashwi’nin 2025’teki Bihar meclisi anketleri için Mahagathbandhan’ın CM yüzü olarak öngörülmesinden kısa bir süre sonra ilk ziyaretiydi ve analistler bunun onun oldukça yeni imajını geliştirme girişimi olabileceğini söylüyor.
Yetkililer eşliğinde Tejashwi, Salı gecesi Patna’nın birkaç caddesini geçti. Kaldırımlar boyunca, köprülerin altında uyuyan, kürekli çekçeklerine kıvrılmış ve devlet tarafından yönetilen derme çatma yollarda uyuyan birçok aileyle karşılaştı.Raen Baseras‘ (barınaklar) ve onlara acil yardım sağladı. Onlara battaniye ikram etti ve diğer sorunlarını da çözeceğine söz verdi.
Tejashwi’nin ilk molası, içeride uyuyan insanlarla tanıştığı Patna Sekreterliği yakınlarındaki bir ‘Raen Basera’daydı. Patna sokaklarında yürürken Birchand Patel Yolu üzerindeki üst geçidin altında çocuklarıyla birlikte uyuyan bir grup fakir kadını gördü ve kadınlara özel geçici bir barınak düzenleme sözüyle onlara yünlü giysiler dağıttı. dahil olmak üzere çeşitli yetkililer PMC Komiser Animesh Kumar Parashar, Tejashwi’ye eşlik etmişti.
Gandhi Maidan’daki sahne, çekçeklerinin üzerinde kıvrılmış soğuğu yırtık giysilerle yenmeye çalışan bir grup çekçek çekicisiyle daha da acıklıydı. TV görüntüleri, Tejashwi’nin çekçek çekicilerini uyandırdığını ve onlara neden hükümet tarafından yönetilen ‘Raen Baseras’a sığınmadıklarını söylediğini ve sığınakta uyurlarsa birinin çekçeklerini çalabileceğini söylediğini gösterdi.
Tejashwi gazetecilere verdiği demeçte, “Yoksullar her zaman bize güvendiler ve bu yüzden sorunlarını şahsen öğrendim,” dedi ve ekledi, “Ye garibon ki sarkar hai, garibon ke liye kam kar rahe hain”.