Tejashwi Yadav, 2025 anketlerinde Bihar koalisyonunun lideri: Nitish Kumar | Patna Haberleri

BaDe

New member
PATNA: Bihar CM Nitish Kumar Salı günü bayrağı yardımcısına devrettiğini duyurdu Tejaşvi RJD’den Prasad Yadav, Grand Alliance’a liderlik edecek Meclis Anketleri 2025başbakanlık özlemi olarak algılanmaması gerektiğini bir solukta açıklıyor.
JD(U) patriği, yedi partili koalisyondan MLA’lardan oluşan bir toplantıya, 2024 Lok Sabha anketlerine girme hedefinin BJP’ye karşı olan tüm siyasi partileri aynı sayfada toplamak olduğunu söyledi. “Ülkedeki çoğu parti, 2024 yılına kadar BJP’yi Delhi’den çıkarmak istiyor. Ben başbakan adayı değilim; Ben sadece BJP dışı tüm partileri birleştirmek için çalışıyorum” dedi.
Nitish, RJD şefi Lalu Prasad’ın iki oğlundan küçüğü olan Tejashwi’ye atıfta bulunarak birkaç defadan fazla şunları söyledi: “O (Tejashwi), liderliğinde eyalette 2025 seçimlerinin yapılacağı geleceğin lideridir. ”

g

Tejashwi, CM’nin söyledikleri hakkında yorum yapma cazibesine kapılmayı reddetti. “Bundan sonra Nitish Kumar liderliğinde birlikte çalışacağız. En büyük zorluk 2024 Lok Sabha seçimleri ve biz direneceğiz. Aage ki baat aage hogi, dekha jayega (bizi bekleyenlerle daha sonra ilgilenilebilir),’ dedi.
Pazartesi günü memleketi Nalanda bölgesindeki bir etkinlikte konuşan Nitish, “Nalanda’da çok iş yaptım. Yapacak bir şey kaldıysa, Tejashwi onu halledecektir.”
Yine podyumda olan Tejashwi’ye bakan CM, “Ona daha fazla ilerlemesi için yardım edeceğim. Hepiniz her şeyi görebilir ve anlayabilirsiniz.”
JD(U)’dan Bihar Maliye Bakanı Vijay Kumar Choudhary, Nitish’in yorumlarının sürpriz olmadığını söyledi. “Bir süredir geleceğin Tejashwi ji’ye ve onun gibi gençlere ait olduğunu söylüyor.”
BJP, Nitish’in sadece galeri için oynadığını iddia etti. “Nitish birini halefi yapmak istiyorsa, dizginleri gerçekten bırakmak için ahlaki cesaret göstermelidir. Başarılı olamayacak çünkü bu JD(U)’da bir isyana yol açacaktır. BJP MLA ve eski bakan Nitin Nabin, parti meslektaşları Tejashwi’nin gösteriye liderlik etmesine zaten kızgın.