Tejashwi ve Lalan’dan KCR etkinliğine katılmalarını istediniz: Bihar CM Nitish Kumar | Patna Haberleri

BaDe

New member

PATNA: Bihar başbakanı Nitish Kumar Pazar günü yaptığı açıklamada, yardımcısı Tejashwi Yadav ve Janata Dal (Birleşik) başkanı Rajiv Ranjan Singh takma adı Lalan’dan Telangana- mevkidaşı tarafından düzenlenen bir etkinliğe katılmalarını istediğini duyurdu. K. Chandrasekhararao.
Ancak JD(U)’nun Yüce Lideri, bunun, Telangana CM’nin halk arasında bilinen adıyla KCR’nin ana rakibi olarak gördüğü Kongre ile ortaklığına gölge düşürmeyeceği konusunda ısrar etti.
Kumar, Kaimur ilçesinde gazetecilere verdiği demeçte, “O (KCR) görevine katılmamı istedi. Evdeki acil randevuları gerekçe göstererek izin aldığımda, partiden birini değiştirmemi istedi. Ben de Lalan’a sordum.” ‘Samadhan Yatra’.
Kumar ayrıca KCR’nin kendisinden RJD’ye ait Yadav ile konuşmasını istediğini de söyledi.
Bihar CM, “Gerekeni yapacağıma dair ona güvence verdim, ancak aynı zamanda CM yardımcısı ile konuşması gerekiyor. İkisi de (Lalan ve Tejashwi) Haydarabad’a gidiyor” dedi.
Bu ayın başlarında muhalefet liderleriyle bir toplantı düzenleyen Telangana’nın CM’si, Şubat ayının ikinci haftasında yeni bir sekreterlik binasının açılışı için bir işlev ve ardından bir halk mitinginin düzenleneceği başka bir büyük etkinlik planlıyor.
Bilhassa, Kumar’ın önceki etkinlikte yokluğu pek çok kişinin kaşlarını kaldırmıştı, ancak daha sonra Bihar CM’si onun davet edilmediğini ve eyaletten ayrılamayacağını açıkladı.
JD(U) patronu, Kongre dışı, BJP dışı bir cephenin destekçisi olan KCR ile birleşmenin, büyük eski partinin dahil edeceği “birleşik muhalefet” fikrinden vazgeçmekle aynı anlama geldiği yönündeki öneriyi de reddetti. dahil et. Lok Sabha seçimlerinde safran kıyafeti.
JD(U), “(Bharat Jodo) Yatra’larının sona ermesini beklediğimi daha önce söyledim, ardından farklı partiler mümkün olduğu kadar çok insanı alabilecek bir koalisyon kurma olasılığını araştırmak için oturacaklar” dedi. ) lider dedi.
Ayrıca, BJP ile ittifakı iptal ettikten ve Delhi’yi ziyaret ederek ve çeşitli partilerin liderleriyle görüşmelerde bulunarak ‘Mahagathbandhan’a katıldıktan kısa bir süre sonra topun hareket etmesi için üzerine düşeni yaptığına dikkat çekti.