Tejashwi, ED’nin aramalarla ilgili iddialarını reddediyor, hiçbir şey bulunamadı | Patna Haberleri

BaDe

New member

PATNA: RJD Lideri ve CM Yardımcısı Tejashwi Prasad Yadav Pazartesi günü saçma sapan, İcra Müdürlüğü (ED), karadan demiryoluna iş dolandırıcılığının 600 Rs değerinde olduğunu ve hem kendisi hem de kız kardeşleri ve diğer taraf üzerinde yapılan son aramalarda crore rupi değerinde nakit ve altın mücevherlerin ele geçirildiğini iddia ediyor. Delhi’deki ve ülkenin diğer yerlerindeki liderlerin binaları.
Tejashwi, Vidhan Sabha’nın evinin dışındaki medyaya, karısının yaşadığı Delhi’deki eve yapılan baskını anlattı, soruşturma teşkilatının hiçbir şey elde etmediğini iddia etti ve el koyma listesini halka açıklamaları için onlara meydan okudu.
BJP’nin 2024 parlamento seçimlerinde mağlup olacağını bildiği için kendisi ve ailesiyle ilgili yerlere devam eden baskınların Purnia’daki Büyük İttifak toplantısını etkilediğini söyledi.
“Onlar (ED) işlerini yarım saatte bitirdiler ama hiçbir şey yapmadan öylece oturdular. Onlara yemek ve yemek ikram ettik. Neden evden çıkmadıklarını sorduğumuzda, görevliler bizden talimat beklediklerini söylediler. Tejashwi, “Onların yaptığı şey bu” dedi.
“Daha sonra (ED) baskınlar sırasında (hiçbir şey) almadılar. El koyma listesini herkese açık hale getirmeleri için onlara meydan okuyorum, aksi takdirde yapacağım. Sanırım ED ve CBI, Adani ile benim aramı karıştırdı ve beni Adani ile aynı görüyorlar. Baskın yerine 8000 Rs dolandırıcılığın yapıldığı veya uyuşturucunun bulunduğu yerlerde gün aşırı baskınlar yapılıyor” dedi.
RJD’nin en küçük oğlu ve siyasi aktivist, “Onlar (ED) dört kız kardeşim ve kayınvalideleri ile bağlantılı yerlere baskınlar düzenlediler. O kadar alçaldılar ki, kadınların mücevherlerini çıkardılar ve tıklanmalarına neden oldular.” şef Lalu Prasad.
CM yardımcısı, kendisinin gerçek bir sosyalist olduğunu ve bu tür baskınlarla ve BJP’nin siyasi kan davasıyla yüzleşecek güce ve vicdana sahip olduğunu söyledi. Tejashwi, “Hükümetimiz kurulduğunda, bu tür baskınların yapılacağını sadece ben belirtmiştim. 2017’de bile aynı tarzı izlediler. Bu kez Purnia’da onlara meydan okuduk ve çıldırdılar” dedi. “Onlar (BJP milletvekilleri) bugün çığlık atıyorlardı. Daha önce bile Tamil Nadu’daki sahte bir olay hakkında bağırıyorlardı. Şimdi özür dileyecekler mi?” O sordu.