Tecno Pop: Tecno Pop 7 Pro ve Moto E13: İki akıllı telefonun karşılaştırması

MyHoca

New member

Tecno Pop 7 Pro artık Hindistan’da resmi. Şirket, Hindistan’da Tecno Pop 7 Pro’nun piyasaya sürülmesiyle giriş seviyesi akıllı telefon yelpazesini genişletti. Tamamen yeni akıllı telefon, geçen yıl Hindistan’da piyasaya sürülen Tecno Pop 6 Pro’nun halefi olarak geliyor. Akıllı telefon, akıllı telefon kullanıcıları için 10.000 Rs’nin altındaki seçeneklere ekler. Tecno Pop 7 Pro akıllı telefon, Google’ın Android Go işletim sisteminde çalışır. Android Go sürümü, Google’ın 2 GB’tan az RAM’e sahip giriş seviyesi telefonlar için işletim sistemidir. Burada Tecno Pop 7 Pro’yu yakın zamanda piyasaya sürülen başka bir akıllı telefon olan Moto E13 ile 10.000 Rs’nin altında karşılaştırıyoruz. Her iki telefon da Android işletim sisteminin aynı sürümünde çalışır. Burada iki akıllı telefonu tasarım, donanım özellikleri, kamera performansı, pil ömrü ve daha fazlası açısından karşılaştırıyoruz.

Özellikler Tekno Pop 7 ProMoto E13
FiyatFiyat 6.799 Rs’den başlıyor Fiyat 6.999 Rs’den başlıyor
Görüntülemek 720 x 1600 piksel çözünürlüğe sahip 6,65 inç HD+ ekran720 x 1600 piksel çözünürlüğe sahip 6,5 inç HD+ ekran
işlemciSekiz çekirdekli MediaTek Helio A22 işlemci Unisoc işlemci
Veri deposu2 GB/3 GB2GB/4GB RAM
Depolamak 64 GB64 GB
Ön kamera 5MP5MP
geri görüş kamerası 12 MP + AI lens13MP
İşletim sistemi Android 12 (Go Edition), şirketin kendi HiOS 11.0 katmanıyla desteklendi.Android 13’te çalışır (Go Edition)
Pil 5000mAh 5000mAh
5G etkin HAYIR HAYIR

Techno Pop 7 Pro akıllı telefon, 2 GB RAM ve 32 GB depolama ile Tecno Pop 6 Pro’nun yerini alıyor. Tecno Pop 6 Pro akıllı telefon, 720 x 1612 piksel çözünürlüğe sahip 6,6 inç HD+ ekrana sahip. Telefon, Android 12 Go Edition işletim sisteminde çalışıyor ve MediaTek Helio A22 sekiz çekirdekli yonga seti tarafından destekleniyor. Kamera sistemi, AI ikincil kamera merceği ile birleştirilmiş 8 MP ana sensörden oluşur. Ön tarafta, cihaz özçekimler için 5MP kamera ile donatılmıştır. Ön kamerada ayrıca LED flaş bulunuyor. Tecno Pop 6 Pro, 5.000 mAh pil ile desteklenir.