Tarantino filmlerinin yıldızı Keith Jefferson hayatını kaybetti

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Aktörün ölümüyle ilgili bilgi The Hollywood Reporter tarafından getirildi. Oyuncu, bu yıl ağustos ayında sağlık durumunu açıklamış ve bu nedenle kariyerine de son vermişti.

“Tanrı zaman zaman sana bir zorluk verir ve onu çözmene izin verir. Bana kanser teşhisi konduğunda bıraktım ve kimseye, aileme ve sevdiklerime bile güvenmek istemedim. Ama bugün bunu konuşabiliyorum çünkü inancım güçleniyor” dedi.

Keith Jefferson, 7 Nisan 1970’de Houston’da doğdu, ilk kez 1995 yılında Girl in Armor, The Marry Lines ve Bayanlar Ride filmlerinde beyazperdeye çıktı.

2012’de yönetmen ve senarist Quentin Tarantino, başrollerini Jamie Foxx, Leonardo DiCaprio ve Christoph Waltz’un paylaştığı Django Unchained filminde ona rol verdi.

Bunu, Tarantino’yla western draması The Horrible Eight’te yapılan bir başka işbirliği izledi ve Tarantino’nun son filmi Once Upon a Time in Hollywood’da üçüncü kez Jefferson’un adını okuduk.

Aktörün yakın arkadaşı, adı geçen Jamie Foxx’du ve onun ayrılışına şu sözlerle tepki gösterdi:

“Bu acıtıyor. Keith, sen harika bir ruh ve varlıktın, hepimiz seni çok özleyeceğiz. İyileşmesi çok uzun zaman alacak. Elveda dostum.’