Sundar Pichai Hindistan’da: Sundar Pichai, pandemiden bu yana ilk kez Hindistan’a dönüş hakkında neler söyledi |

MyHoca

New member
alfabe ve Google Müdür sundar pichai yaklaşık üç yıllık bir aradan sonra Hindistan’da. Bir blog gönderisinde Pichai, gezi için gündeminde neler olduğunu ve “Hindistan’a dönmenin her zaman özel olduğunu ve bu gezinin özellikle pandemiden bu yana ilk ziyaretim olduğu için anlamlı olduğunu” özetledi.
Onu Hindistan’a getiren şey hakkında
Pichai, ziyaretinin ilk ve ana nedeninin Google çalışanlarıyla tanışmak olduğunu, çünkü “buraya son geldiğimden bu yana ekip önemli ölçüde büyüdüğünü” söyledi. Ayrıca, 10 milyar dolarlık, 10 yıllık Hindistan Sayısallaştırma Fonumuzla (IDF) ilerleme görmek istediğini söyledi. Google ayrıca, şirketin uygulamaları ve hizmetleri için Hindistan’a özgü özellikleri paylaştığı Hindistan için Google etkinliğini de düzenledi.
Google’ın Hindistan doğumlu CEO’su, yapay zekanın Hindistan da dahil olmak üzere dünyadaki insanlara kesinlikle fayda sağlayacağını söyledi. “Bu ilerleme, yaklaşımımızda yenilikçilik ve hesap verebilirlik ile cesur olma ihtiyacını dengeleyerek, küresel olarak yapay zekadaki fırsatları yakalamak için çalışma şeklimizin bir parçası. Hindistan’da bir milyardan fazla insana ve dünya çapında daha fazla kişiye fayda sağlayacak yapay zekadaki atılımlara Hindistan’ın nasıl katkıda bulunacağını görmek beni heyecanlandırıyor.”
Topluluklarını iyileştirmek için teknolojiyi kullanan insanlarla tanıştığını söyleyerek devam etti. “Bugün tanıştığım yerel teknoloji kurucularından biri, radyasyon içermeyen ve invazif olmayan bir meme kanseri tarama aracı sunarak bir çığır açtı; bir başkası, insanların stresle başa çıkmalarına yardımcı olan bir sohbet robotu geliştirdi” dedi.
Pichai ayrıca Google’ın küçük işletmeleri ve yeni kurulan şirketleri nasıl desteklediğini, siber güvenliğe yatırım yaptığını, eğitim ve beceri eğitimi sağladığını, tarım ve sağlık gibi sektörlerde yapay zekayı nasıl uyguladığını ve diğer öncelikleri görüşmek üzere Başbakan Narendra Modi ile bir araya geldi.
“Hindistan’daki teknolojik değişimin hızı olağanüstü ve ileride pek çok fırsat var. Yakından gördüğüm için mutluyum ve şimdiden bir sonraki ziyaretimi sabırsızlıkla bekliyorum” diye sözlerini bitiriyor blog yazısında.