Sony: Activision, Sony’nin neden Microsoft’un Call of Duty teklifini reddetmeye devam ettiğini açıklıyor

MyHoca

New member

Microsoft Ve sony eskisinin satın alınmasıyla ilgili anlaşmazlık Görev yapımcı Aktivite kar fırtınası Sony, Windows üreticisinin oyunu özel olarak piyasaya süreceğinden endişe ediyor. Xbox ancak bu iddialar, Microsoft’un çok yıllı anlaşmaları duyurmasının ardından başarısız oldu. Nintendo ve Nvidia. Şirket ayrıca Sony’ye 10 yıllık bir anlaşma teklif etti, ancak bilinmeyen bir nedenle geri çevirdi. Ama Activision’ın bir cevabı var.
İtibaren Lulu Cheng MeserveyActivision Blizzard’da kurumsal işler ve iletişimden sorumlu başkan yardımcısı olan Sony, bir anlaşma istemiyor ve sadece birleşmeyi engellemek istiyor.
“Microsoft, Sony’ye (on yılı aşkın bir süredir %80 pazar payıyla baskın konsol lideri) Sony’nin bizden alabileceğinden çok daha iyi koşullarda 10 yıllık bir anlaşma teklif etti. Ayrıca Sony’ye Call of Duty’ye garantili uzun vadeli erişim teklif ettik. Bir tweet’te “Ama reddetmeye devam ediyorlar. Neden?” diye yazdı.
“SIE’nin CEO’su bu soruyu Brüksel’de yanıtladı. Kendi sözleriyle, ‘Başka bir Call of Duty anlaşması istemiyorum. Sadece birleşmenizi engellemek istiyorum'” dedi ve ekledi: Sony etkileşimli eğlence (SIE) Başkanı ve CEO’su jim ryan 21 Şubat’ta bu sözleri söyledi.

SIE CEO’su bu soruyu Brüksel’de yanıtladı. Kendi sözleriyle, “Başka bir Call of Duty anlaşması istemiyorum. Ben… https://t.co/6hhCzrGW6d

— Lulu Cheng Meservey (@lulumeservey) 1678309342000
Microsoft’un Activision Blizzard anlaşmasını savunması
Meservey’nin tweet’indeki tarih ve yer önemli çünkü Microsoft’un başkan olduğu tarih 21 Şubat’tı. Brad Smith Brüksel’deki AB duruşmasında video oyun şirketinin 69 milyar dolarlık devralımını savundu. Smith ayrıca Sony’nin 10 yıllık lisans teklifine yanıt vermediğini ve anlaşmayı içeren zarfın yanında olduğunu söyledi.

Sony’nin değişen hikayesi?
Başlangıçta Sony, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının rekabete zarar vereceğini çünkü şirketin Call of Duty oyunlarını Xbox için özel olarak yapacağını iddia etti. Ancak Microsoft’un Nintendo ve Nvidia ile yaptığı anlaşmalar bu iddiaları yerle bir etti.
Sony, yakın tarihli hikayesinde, Windows üreticisinin Xbox’a kıyasla kalite ve performans açısından PlayStation için oyunu sabote edebileceğini söyleyerek endişelerini dile getirdi.
Sony’nin Call of Duty için Activision ile mevcut anlaşmasının 2024’te sona erdiğini belirtmek gerekir. Avrupa Komisyonu, satın almayla ilgili kararını 25 Nisan’da açıklayacak. Anlaşmanın onaylanmaya yakın olduğu bildirildi.