SÖZLÜK: Bystrov'un blues klasikleri üzerindeki çeşitlemeleri hüzün, kadercilik ve mizah içeriyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Jek'in Koyu Mavi Dünyası ve Ji Suh Nar'ın işleri zirveye taşıma konusundaki çifte inancıyla tanımlanan Çek blues'u, Petar Introvia'nın dünyeviliğini, Josef Kainar'ın şiirini ve Jan Splenho'nun itiraflarını içeren sarı bir olgudur.

Mississippi ve Chicago'dan gelen, bir şişe, bir tokat ya da bir söz için fazla uzağa gitmediğiniz ve siyah klasik gözlüklerin ironik bir parlaklık ve kibir akıttığı orijinal Amerikan siyahıyla kaç tane ortak noktam var?

Lubomr Dorka ve Josef Kvoreck'in sizi denediği eski Amerikalı orijinal şair, gazeteci Michal Bystrov'un da tanıdığı bir ehole. Galn yayınevi tarafından yayınlanan Pekelnej pes m ve madat me şiiri, kelimenin tam anlamıyla bir cehennem ateşini temsil etmiyor, aslında sadece ünlü blues standartlarımızın eğlenceli bir varyasyonu değil.

Bir müzik köşe yazarı olarak Bystrov, eski gazetecilik çarkına mensuptur; doğuştan gelen bir temele, malzeme sevgisine, dil anlayışına sahiptir ve en önemlisi, kendini beğenmişlikten uzaktır. Kanıt yalnızca Bob Dylan, Jim Liter ve Jan Vytal'a ithaf edilen yayınlanmış metinler değil, aynı zamanda Pbhay psn üçlemesinin ana keşfi, Waldemar Matuka'nın monografisi ve eski Slovakya'daki yabancı yıldızların konserleri rehberi Armstrong'dan Bcaud'a .

Şarkıcı ve besteci Jim Lupek Svrek ile söz yazarı Pavlo Rut'a ithaf edilen romanda ise yazar, kendisini tüm yıl boyunca taşıyacak olan kendi özgürlüğünden bahsediyor. Yorumlama ve varyasyon hala gerekli bir disiplindir veya lokl, lonic, hbitov ve tanner standından birçok şarkının yanı sıra ritim, anlam ve ana noktayı da tutturması gerekir. Robert Johnson, John Lee Hooker, Lead Belly, Bessie Smith, WC Handy ve daha birçok sanatçının klasiklerini buldu ve bunlar müzikseverler için bir keşif olabilir.

Bunu on yedi tematik bölüme ayırdı ve bunların isimleri şunu gösteriyor: Dayanırsam soracağım, Senin için yılan aramak istemiyorum, Kolay kadınların hayatı, su istedim, bana gazyağı verdi veya sihirli bir erotik bölüm, Ah, aşkım. Yayın, siyah blues'un temel tabelalarını içeren küçük bir ansiklopedi olan Dvanct kiovatek tarafından kapatıldı.

Michal Bystrov'un çok renkli, rahat bir konuşma tarzı var, tamamen bencil tekerlemeler var, hatta güçlü bir Amerikancılıktan eser bile yok. Onun konseptinde bile Delta'dan kalan mirasta hüzün, kadercilik, yaşam bilgeliği ve mizah var. Şairinkine benzer pek çok sıkıntı ve halk şiirinin yıllarca süren kanıtları arasında, gözlüklü, İngilizce orijinallerin isimlerinin okunaklı bir tercümesine sahip olduğu için affedilmesi gereken Çek kişiyi de suçlamalıyım. Johnson'ın Love in Vain filminde Mick Jagger'ın göğüslerinin ne kadar güzel uzandığı gerçeği bile.