Šíp, Šíp’e karşı, sunucu magazin dergileriyle olan kavgayı hatırlıyor. Artık kendini yargılamayacaktı

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
“En İyisi unvanının ben olup olmadığımı görmek için internete baktım. kazara birinden çalmadı. Bu sadece bir kelime oyunu, teklif ediliyor. Ve onun aslında çalmadığını, sadece kendinden çaldığını öğrendim! İsmini yıllar önce buldum, bu Marcela Holanová’nın şarkılarından bir seçki (Karel Šíp’in ilk eşi, editörün notu)” moderatör gülüyor.

Karel Šíp başlangıçta bu yıl yeni bir kitap yayınlamak istemiyordu ancak sonunda yayınevinin isteği üzerine bunu yapmaya karar verdi ve yayınevinin aklına en iyi kısa öyküler, şarkılar ve şarkılardan oluşan bir seçki başlığı yayınlama fikri geldi. popüler skeçlerden şarkı sözleri veya diyaloglar.

Karel Šíp kısa süre önce mizahi yazılarıyla Miloslav Švandrlík Ödülü’nü aldı. “Bay Švandrlík’e saygı duydum, bu yüzden bunu bir onur olarak kabul ediyorum. Ben bir ödül koleksiyoncusu değilim ve olmak da istemiyorum ama böyle bir şey ortaya çıktığında insanları mutlu ediyor” diyor.

Bazen mizahı ve insanların önünde performans sergilemeyi daha mı zor bulduğunu, yoksa seyircinin onu eğlendirmek mi istemediğini sorduğunda şöyle cevap veriyor: “Hayır, gerçekten öyle bir fikrim yok.” Bu nedenle basit bir açıklaması var. Doğaçlamaya dayalı bir gösteri yapıyorsanız bu sadece bir macera ve beni devam ettiren de bu. Bakalım nasıl olacak ve insanlar eğlenecek mi? Bu, birisinin bir oyunu sahneye koymasından oldukça farklı bir iş, başarılı oluyor ve sonra belki yüzlerce kez tekrarlanıyor. Bu benim için bir iş olmaz.’

Ancak zaman zaman zorlayıcı olabilen şey, misafirlerin tedirginliğini ehlileştirmektir. “Örneğin, yeni bir şey kazanan genç sporcuların gergin olma eğiliminde olduğunu ben de deneyimledim. Soyunma odasında onlara bunun canlı bir yayın olmadığı, kesebileceğimiz ve bunun sanki bir barda tanışmışız gibi sadece bir sohbet olduğu konusunda güvence vermeye çalışıyorum. Ancak bazen konuk röportajın yarısında bile gergin oluyor, bu daha zor oluyor ama şans eseri her şey dağılıyor ve beni daha da çok şaşırtıyor” diye anlatıyor.

Bugün kendini yargılamayacaktı

Magazin medyası zaman zaman Všechnoparty’de duyulanları kendi imajına dönüştürüyor. Karel Šíp bu konuda endişelenmeyecek. “Geçmişte, çirkin saldırıları ve uydurulmuş davaları daha kişisel olarak ele aldığımda ben de bunu yapmıştım. Yıllar önce magazin dergilerine iki davada dava bile açmıştım ve kazanmıştım. Bu arada bu çok ilginçti, çünkü bir zamanlar Arrow gazetesiyle bir davam vardı, o yüzden koridorda Arrow vs Arrow tabelası asılıydı. Bir aile tartışmış gibi görünüyordu” diye gülüyor. “Bugün bunu yapmazdım. İnsanlar arasında kıskançlık ve skandal duygularını kışkırtarak işlerini yapıyorlar, bırakın yapsınlar” diye ekliyor.

İzleyiciler, Všechnoparty’nin yanı sıra Karel Šíp’in zaman zaman bölgelerde performans sergilediğini de görebiliyor. Josef Alois Náhlovsky ile Çek Cumhuriyeti’ni gezerdi ama öldü. Şimdi aktör ve şovmen Jiří Bláha, sunucuyu sahnede ortak yapıyor. “Pepa’nın artık araba kullanamayacağı bir durum ortaya çıktığında bu çocuğu denemeye karar verdim çünkü benimle röportaj yaptığında çok duyarlı ve empatik görünüyordu. Bana mükemmel bir şekilde uyuyor. Pepa’dan farklı bir iş bu. O, Jirka, bir yaşlı olarak bana uyum sağlamaya çalışıyor ve ben de ona alan vermeye çalışıyorum, bu benim için yeni olan bir işbirliği ve bundan keyif aldığımı söylemeliyim” diye açıklıyor.

Röportajda Karel Šíp, Všechnopárty’nin nasıl kurgulandığını, toplamda ne kadar materyal çekileceğini, bu yılki Yeni Yıl baskısı için neler hazırladığını, neden reklam metin yazarı olmak istediğini veya ileride oynayıp oynayamayacağını anlatmaya devam ediyor. yine Jiřina Bohdalová’yla bir sahnede.