Sınav merkezinde kopya çeken öğrencilerin video kaydı Bihar’da viral oldu | Patna Haberleri

BaDe

New member

PATNA: Bihar Okulu Sınav Kurulu (BSEB), Perşembe günü sosyal medya platformlarında ortaya çıkan giriş sınavında kopya çekildiğine dair bir video kaydının ardından yeniden tarayıcının altına girdi.
Öğrencilere bariz bir şekilde kart verme uygulaması, iddiaya göre kameralara yansıdı. Sant Kabir Koleji Samastipur bölgesindeki Harpur Ailoth’ta yer almaktadır. Videoda, sınava giren adayların yakınları, sınıfın ızgarasından koğuşlarına fiş dağıtırken ve sınav merkezinde cep telefonlarını ararken öğrencilere cevapları anlatırken veya gösterirken görülüyor.
Yerel halk, videonun Çarşamba günü X sınıfı sınav bilim ödevi sırasında kaydedildiğini iddia etti. Ancak TOI, viral videonun gerçekliğini doğrulamaz.
Suiistimalleri önlemek için, yerel yönetim tarafından sınav kurulu adına 500 metre yarıçap içindeki sınav merkezlerinde 144. madde hükmü getirilmiştir. Teftiş Kurulu Bihar Okulu (BSEB). Polis hakimi ve polis de sınav merkezlerinde görevlidir. Polis ve sivil hizmet merkezleri de denetliyor.
İlçe Eğitim Sorumlusu (DEO) madan rai Viral videoyu gördüğünü ve doğrulandığını söyledi. “Video sınav merkezinden olacaktır. Korbaddha köyü. Olay soruşturuluyor ve suçlular hakkında katı işlem yapılacak. Ancak videonun yeni mi yoksa eski mi olduğunu söylemek için henüz çok erken. Sınav merkezini de ziyaret ettim ve sınav sorunsuz geçti” dedi.
Polis güçlerinin sınav merkezlerinde konuşlandırılması daha da sıkılaştırılacaktır” dedi.
Bu arada, kopya çekildiği iddia edilen viral video, 2015 yılında Vaishali bölgesindeki Mahnar’daki sınav merkezinin duvarlarına tırmanan yüzlerce ebeveynin kameralara yakalandığı rezil kitlesel kopya olayının anılarını canlandırdı.