Siber Saldırı Hazaribağ’daki Rasyon Dağıtım Portalını Vurdu | Ranchi haberleri

BaDe

New member
HAZARIBAG: Siber suçlular web sitesinin çalışmasını tehlikeye attı Hazaribağ bölge ustabaşı Arvind Kumar, sırayla kamu dağıtım sistemini ciddi şekilde tehlikeye attı.
Kumar, normalde bu web sitesi ve hesabı aracılığıyla, kamu dağıtım sistemi için PVTG (Birhors, kabileler ve diğer ayrıcalıklı kesimleri içeren) hesap sahiplerine yeşil kart bastıklarını söyledi. Siber dolandırıcılar yeşil kartı kırmızıya çevirerek insanların tayınlarını almalarını engelledi.
“Normalde PVTG yeşil kart sahiplerine 78 bin karne dağıtma hedefimiz var. Ancak hack nedeniyle 1.014 yeşil kart basılamadı” dedi. Ayrıca, devletin Giridih ve Deoghar ilçelerinin web sitelerinin de daha önce hacklendiğini söyledi. Bu suçtan toplam 8 ilçenin etkilendiğini de sözlerine ekledi.
DSO, sistemler hacklendikten sonra basılan sahte kartları iptal etmek zorunda kaldıklarını söyledi. Suçun ofis kapandığında işlendiğini söyledi. Bir işgal 20:34’te, diğeri gece yarısı ve son olarak da 01:00’de gerçekleşti. Soruşturmanın ardından bu raporu eyalet hükümetine ve ayrıca Hazaribag Komiser Yardımcısı Nancy Sahay’a sundu.
DC’nin konuyu çok ciddiye aldığını ve kendisini ilgili polis karakoluna derhal bir FIR bildirmesi için yönlendirdiğini söyledi.
Hazaribag Polis Müfettişi Manoj Ratan Chothe, bunun bir endişe kaynağı olduğunu söyledi.
SP, “Siber hücre müfettişine ayrıntılı bir soruşturma yürütmesi ve failleri bulması talimatını verdim” dedi.
Bu arada, daha önce bu bilgisayar korsanlığını ortaya çıkaran sosyal aktivist Devendra Singh Deo, yararlanıcılara karne verilmesine devam edilmesi için eyalet hükümetinden işlem talep etti.