Shogun'un kötü adamı Takehiro Hira, duygularıma göre hareket ediyorum diyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Silah serisine giden yolunuz nereye çıktı?
Yaklaşık iki yıl önce gerçekleşen bir yarışma aracılığıyla. Senarist Justin Marks, Iido Kazunari rolü için ilk başta on yaşlarında birini hayal etmişti ama sonra bir şekilde onun gözüne çarptım, hatta elli bile değildi. (Bu yıl Takehiro Hiro'nun erven'deki kutlamasının ellinci doğum günü, editörün notu).

Karakterinizi nasıl tanımlarsınız?
Ana kahramanlardan biri olan Lord Joi Toronaga'nın rakibidir. Mütevazı, muhtaç koşullarda büyüdü ama gerçekten etkili bir adama dönüşmeyi başardı. Oyuncular için her zaman çok önemli olan bir gelişme nedir?

Çekimlerden önce James Clavell'in Roman partneriyle tanışmış mıydınız?
Dürüst olmak gerekirse romanı okumadım ama bir ara içine girmeyeceğimi de söyleyemem. Ama karakter oluşumuna belli bir anlayışla yaklaşmak istediğim için 1980 yapımı diziyi bile takip etmedim.

Buna nasıl hazırlandınız?
Iido bir stratejist, bir bürokrat, gücünü ondan alıyor. Ama başka bir şey yaymasını istedim, bir tür alaycılık. Kt Figue'e bu şekilde yaklaştım. Finalde daha hafif olmak mümkün, orijinal yaratıcıların yanılmasından değil ama bana çok yakıştı. Onun hakkındaki fikrimle örtüşüyordu.

Pek çok Shakespeare oyununda rol aldınız. Karakterlerinizde Shakespeare tarzı karakterler buluyor musunuz?
Yemek yemezdim. Genel olarak ele aldığımızda her güçlü ve dramatik karakterde elbette Shakespeare'den bir şeyler bulabilirsiniz ama ben kendimi Shakespeare oyuncusu olarak tanımlamadığım gibi, silah üzerindeki çalışmayı da o şekilde algılamadım. Kendimi hırpalamıyorum, hala arkadaki adamım ama uçurumun kenarına geldiğimde duygularımdan çıkıyorum.

Oyuncu olmak için kaç izin aldınız?
Annem ve babamın her ikisi de oyuncuydu, bu yüzden bir şekilde böyle oldu. Ama dediğiniz gibi çok heyecanlandım. Şu ana kadar izinlerimin çoğunu öyle bir şekilde kullandım ki, biri bana ilgimi çeken bir iş teklif ederse ve ben de bu işi halledebilirsem kabul ederim. Kafamda hiçbir şey beyaz değildi, peki ya fırının kenarıyla denesem?