Sc/st Yasası Kapsamındaki Vakaların Soruşturulmasını Hızlandırın: Nitish | Patna Haberleri

BaDe

New member
Patna: CM Nitish Kumar Çarşamba günü sordu DGP RS Bhatti, Planlanmış Kast/Planlı Kabileler (Vahşetlerin Önlenmesi) Yasası kapsamında bildirilen işlerin düzenli olarak gözden geçirilmesini sağlamak ve özel bir sürüş başlatarak SC/ST Yasası kapsamında kayıtlı vakaların soruşturulmasını hızlandırmak için.
SC/ST (Vahşeti Önleme) Yasası kapsamında kurulan Devlet Düzeyinde Gözetim ve İzleme Komisyonu toplantısına başkanlık ederken, Nitiş ayrıca DGP’den, yasaya göre kaydedilen ceza davalarında 60 gün içinde mahkemeye suç duyurusunda bulunulmasını sağlamasını istedi.
DGP ve diğer üst düzey yetkililerin, yasa kapsamında kaydedilen vakaların hızlı bir şekilde ele alınması ve böylece toplumun zayıf kesimlerinden kişilerin zamanında adalete kavuşması için özel çaba göstermesi gerektiğini söyledi.
CM, DM’ler ve SP’lerin yanı sıra iç ve hukuk departmanı yetkililerinden mahkumiyet oranını iyileştirmelerini ve bu tür tüm davalarda hızlı bir yargılama sağlamalarını istedi.
“DM’ler ayrıca Bölge Düzeyinde Gözetim ve İzleme Komisyonu’nun faaliyetlerini de gözden geçirmelidir” dedi ve DM’lerden SC/ST gruplarına mensup mağdurlara zamanında ödeme yapılmasını sağlamalarını istedi.
CM, İçişleri Bakanlığı yetkililerinden SC/ST davalarını, etkilenen insanlar için adaleti sağlamak üzere mahkemede etkili argümanlar sunabilmeleri için yetkili savcılara teslim etmelerini istedi.
Nitish ayrıca, devlete hizmet etme fırsatı bulduğundan beri yönetiminin SC/ST halkının ilerlemesi için çok şey yaptığını söyledi.
Eski CM Jitan Ram Manjhi, Başkan Yardımcısı Maheshwar Hazari, Maliye Bakanı Vijay Kumar ChoudharyToplantıya Bina İnşaat Bakanı Ashok Choudhary, Refah Bakanı SC/ST Santosh Kumar Suman, Tarım Bakanı Kumar Sarvjeet, Panchayati Bakanı Raj Murari Prasad Gautam, Çalışma Ekipmanları Bakanı Surendra Ram, Yasaklama ve Tüketim Bakanı Sunil Kumar ve çok sayıda milletvekili katıldı.