Saras Mela: İlk 4 günde 3.29 Rs değerinde ürünler satıldı | Patna Haberleri

BaDe

New member
PATNA: sarah mela Gandhi Maidan, Perşembe günü halka açıldığı ilk dört gününde yaklaşık 3,29 Rs crore iş yaptı.
“15 günlük fuarın dördüncü günü olan Pazar günü, yaklaşık 1,68 Rs değerinde çeşitli ürün ve gıda maddeleri satıldı. Şimdiye kadar fuarı 1,25 bin kişi ziyaret etti.” Mahua Roy ChoudharyJEEViKA olarak da bilinen Bihar Kırsal Geçim Teşvik Derneği’nin proje koordinatörü Pazartesi günü yaptığı açıklamada.
29 Aralık’a kadar sürecek olan fuarda el sanatları, tablo, jüt çanta, yapma çiçek, seramik, el dokuması halı, mobilya ve turşu olmak üzere 489 stant bulunuyor.
Bhagalpur’un ünlü ‘Katarani’ pirinci, Rohtas bölgesinin ‘Sonachur’ pirinci, Buxar’ın Soan Papri ve Madhubani tabloları fuarda yoğun talep gören ürünler arasında yer alıyor.
Pazartesi günü başta gençler ve kadınlar olmak üzere her yaştan alışverişçi fuarı ziyaret etti. Fuarda bir grup arkadaşıyla birlikte görüntülenen Siril Singh, “Sosyal medya aracılığıyla Saras Mela’yı öğrendim ve arkadaşlarımla gitmeye karar verdim. O kadar çok ürün aldım ve elim dolu. Bu hafta sonu yine fuara gideceğim.”
Rahul LakhmaniSaras Mela’nın müdavimi, her yıl geliyor ve “Yemek alanında hazırlanan her şey makul fiyatlı ve lezzetli. Bugün burada denediğim yemekler arasında ‘litti-chokha’ ve ‘sarso ka saag -makkey ki roti’ vardı. En iyisi. Annem için de bal ve yağ aldım.’
rita ohha, ev hanımı, kayınvalidesine sari, oturma odasına tablo ve kocasına turşu aldı. “JEEViKA’nın kırsal kesimde yaşayan bu kadar çok kadının özsaygı kazanmasına ve ürünlerini satmak için benzersiz bir platform sağlayarak onları güçlendirmesine yardımcı olduğunu görmek iç açıcı. Bu nedenle, her yıl fuarı ziyaret etmeyi ve ürün satın almayı önemsiyorum. .” yerel zanaatkârlardan.”
Saras Mela, dahil olmak üzere Hindistan’ın her yerinden girişimcileri ve kendi kendine yardım gruplarının üyelerini kendine çekiyor. Meghalaya, Tamil Nadu, Batı Bengal, Uttarakhand, Rajasthan, Madhya Pradesh ve Jammu ve Keşmir. Sabah 10’dan akşam 8’e kadar açıktır.