Rohtas: Bihar CM Nitish Kumar, Rohtas DM’den RJD MLA’larının Şikayetlerini Araştırmasını İstedi | Patna Haberleri

BaDe

New member

Hazırlayan: Premendra Mishra
SASARAM/AURANGABAD: Başbakan Nitish Kumar bir dizi projeyi değerlendirdi ve başlattı Rohtalar ve Pazartesi günü Samadhan Yatra sırasında Aurangabad ilçeleri.
Yaklaşık 100 Rs’ye mal olan eski GT Yolu’nun genişletilmesinde, 80 Rs’de kanalizasyon sistemlerinin inşasında ve temizliğinde ciddi usulsüzlük şikayetleri sasara şehir başbakanı Rohtaş koleksiyonerliğinin değerlendirme toplantısına damgasını vurdu. CM, bu konularla ilgili soruşturma emri verdi. Dinara Vijay Kumar Mandal’dan RJD MLA, eski GT Yolunun genişletilmesi ve Sasaram’da kanalizasyon sistemlerinin inşası için 180 Rs harcadıktan sonra bile işin henüz tamamlanmadığından şikayet etti. CM, DM Rohtas’tan konuyu araştırmasını istedi.
Benzer şekilde, Sasaram Rajesh Gupta’dan RJD MLA, Nagar Nigam Sasaram’ın şehri temiz tutması için bir STK’ya her ay 86 lakh Rs ödediğinden şikayet etti, ancak çöp yığınları ve taşan kanalizasyonlar bölge sakinleri için cehennem gibi bir durum yaratıyor.
Bölgedeki hemen hemen tüm MLA’lar, CM’den arwa (pişmemiş) pirinç değirmenlerini PACS olarak etiketlemesini istedi çünkü eyaletin halk arasında pirinç kasesi olarak bilinen bölgesinde pişmemiş pirinç üreten pirinç değirmenlerinin %98’i bulunuyor.
Eyalet hükümeti, yalnızca pişmiş pirinç değirmencilerini PACS’lere etiketledi. İlçenin her yıl eyaletteki en büyük miktarda çeltik pirinci satın aldığı ve 500’den fazla pirinç değirmenine sahip olduğu, ancak bu yılki hükümet politikaları nedeniyle değirmenlerin çoğunun çarklarının dönmediği duyuldu.
Daha erken, Nitiş OBC kız yatılı okulunun binasını açtı. Mokar ve tutuklularla görüştü. Ayrıca, eyalet hükümetinin bağımlılık kampanyası hakkında bir şarkı söylediği için bir kız öğrenci olan Saloni’ye itibar etti.
Aurangabad’da Nitish panchayat sarkar bhavan, Kanchanpur’da Barun bloğu ve diğer 7 yeni inşa edilen panchayat binasının altında açıldı (3 Nabinagar’da, 2 Barun’da, 2 Rafiganj’da ve 1 Kutumba’da).
Bu vesileyle, Bölge Balıkçılık Ofisi’nden Alankari Balıkçılık Birimi Yardım Programı kapsamında toplam beş yararlanıcı yardım almıştır. Kaymakamlık tarafından kurulan stantta, Barun bloğunun 5 evsiz hak sahibine arsa yerleşim formları dağıtıldı. Yedi yararlanıcı Öğrenci Kredi Kartı Programı, CM Kendi Kendine Yardım Ödeneği Programı ve Yetenekli Gençlik Programı kapsamında ve 2 yararlanıcı Mukhyamantri Kanya Utthan Yojana kapsamında yardım aldı. 5 faydalanıcıya e-bisiklet ve üç tekerlekli bisiklet dağıtıldı.