Petr Vaněk, müzik sayesinde sonbaharda üzüntü ve depresyona girmedim diyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Pop ve alternatif arasında bir şey, Petr Vank ve besteci Sra Bukovsk'un albümündeki şarkıları karakterize ediyor. hediye, yol veya nadje gibi kelimeleri çok aptalca kullanın.

Hangi koşullar altında bir araya gelip birlikte plak yapmaya karar verdiniz?
Bukovsk: Peter'ı birkaç yıl önce tanıyordum, Karln Müzikal Tiyatrosu'nda birlikte çalışıyorduk. Yanında güzel bir olasılık örtüsü taşıyan büyüleyici bir avcı olduğunu düşündüm. Ben bu konularda hassasım ve onu böyle görünce başka bir avcıda bir yetenek fark ettiğimde korkuyorum ve o hediyeyi çıkarmak istiyorum.

Vank: Tatilimi biraz daha mantıklı değerlendireceğim. Sra ve ben arkadaşım Renho Levnskho'ya (matematikçi, ekonomist ve oyun yazarı, editörün notu) aşık olduğumuzda. Sonra Ren ve ben bir yere oturduk ve Sra bana müzik için herhangi bir söz olup olmadığını sordu. Ve bu, iki yıl boyunca birlikte müzik yapabileceğim birini aradığım dönemde gerçekleşti. Çeşitli kadın müzisyenlerle flörtler oldu ama birçok nedenden dolayı bu hiçbir zaman yürümedi. Sra böyle bir soru sorduğunda ben de güvenle cevap verdim: mm. Kısacası doğru kişiliği denemek ve tanışmak gerekiyordu.

Peki şarkı sözü yazarken sen Pete'e ne dersin?
Vank: Kendime saygı duyuyorum ve şan dersleri için Pavel Fendrychov'a gitmeye başladığımdan beri, kendimi kendi şarkılarımla ifade etme isteğimin arttığını fark ettim. Sra ile çalışmak son derece ilginçti, birlikte yaptığımız ilk şarkı Vl pse'ydi. Ancak tamamen farklı bir versiyonda, albümde yayınlanacağı tarihte değil. Bu amaçla Sra ve ben, her zaman daha çok keyif aldığım ortak bir süreçten geçtik. İkimizin de farklı olduğunu söylediğim için üzgünüm ama bir noktada farklılıklarımız ortadan kalkıyor ve birlikte çalışıyoruz.

Sro, Peter'ın sözlerini ne zaman okudun, onlara ne tür müziğin uyacağını hemen anladın mı?
Bukovsk: Evet. Yavaş ama doğru. Peter ve onun kelimeleri kullanma yeteneği sayesinde birbirimize öyle bağlıyız ki, bu hemen işe yarayacak. Ona müzik gönderiyorum, o bana kendi müziğini anlatıyor, bazen beni belirli şeylere, tek bir müzikal yola yönlendiriyor ki bu da neredeyse hepimizin hayatta aradığı bir şey. Sadece müzik değil her şey dünya çapında çok popüler. Her zaman bazı karmaşık yapılar inşa ederiz ama finalde bunlar bizden çalınabilir. En uzunu mesajdır. Psnika böyle. En basit şekil. Ulaşmaya çalıştığım şey bu ve Peter sayesinde bunu yapabiliyorum.

Vank: Müzikte de aynısını hissediyorum, bir şey söylemeye gerek yok ama benim için hayatın prensibi olan sadelikten yana olmak lazım. Tutuklamalarla onun etrafında dolaşmama gerek yok ama doğruca giderim.

Ayrıca metin içeriyor mu?
Vank: Onlar için de durum aynı. Alan Se, onlardan esas olanı seçiyor, sonra ek olarak benim alanım oluyor. Gerçekten yüzde yüz ortak bir çalışma.

Bukovsk: Başımız belaya giriyor ve işe yarıyor.

Vank: Ana odak noktası metne odaklanan “Plottba kdel pila Sra” şarkısı durumunda. Bana biraz fazla acıklı göründü, her şeyi daha iyi bir hayata taşıyacak bir unsuru kaçırıyordum. Bir süre bu şarkıyla yakın bir ilişki içerisindeydim. Ve yol ortaya çıktı.

Pete, sana metin yazma konusunda ilham veren şey nedir? Özel bir ruh haline veya özel bir dürtüye ihtiyaç var mı?
Vank: Sra ve benim yazdığımız on bir şarkıdan kabaca yedisi dört yıl içinde yaratıldı. Benim ilham kaynağım yaşadığım hayatın kendisidir. Her gün yaşadığımız önemli anlara samimi bir bakış. Kadınlarla, çocuklarla, ebeveynlerle, kendimle olan ilişkim. Sevinç, umut ve hayal arayışı içinde bunun için yola çıkıyoruz. Vazgeçme. Albüm sonbahar ve kış aylarında oluşturuldu… Bu arada, sert bir şeyi hareket ettirmem gerektiğinde ormana gidiyorum.

Huzur ve sessizlik için mi?
Evet, bende bir sorun yok, kapa çeneni. İlginçti ve metni daha sonra tramvayda yazdım. Saat ikide bir toplantı için Prag'a gittim. Uzun mesafe tramvayını seçtim, şehirde dolaştım ve yazdım. Eşim, on beş yıllık ilişkimizden sonra üzüntüye, depresyona boğulmadığımı, hiçbir şeyin yolunda gitmediğini söyledi. Hiç bu şekilde düşünmemiştim. Ama kadınlar kısmen haklı, eh, artık kapıları açmanın zamanı gelmişti.

Peki iyi bir bahar ve yaz avcısı mısınız?
Vank: Sonbaharı ve kışı sevmediğimden değil, hem yazı hem de kışı seviyorum. Ama hiçbir zaman bu şekilde üstesinden gelemedim. Biraz fazla zorlanarak bu durumdan çıkmayı başardım. Sra benim için yaratma lisansı gibi bir şeydi.

Bukovsk: Aktif ve duyuldu. Çünkü şarkı yazma sürecinde kayboldun.

– Vank: Evet, Sra ks bundan hoşlanıyor.

Birinin ayrıldığı ne anlama gelir?
Bukovsk: Sadece kendimi daha iyi hissetmiyorum, aynı zamanda sesim ve onunla ne yapacağımı da biliyorum. Hayatları boyunca birileri için şarkı söyleyenler için de durum böyledir ama ben kendime asla şarkı söyleme izni vermedim, çünkü hep ince ve zayıf bir ses duyamadığımı düşünürdüm. Ama Petr'la yaptığımız işbirliği sayesinde şarkı söyleyebiliyorum ve bundan gurur duyuyorum. İşten bahsediyoruz ama bu iş değil, hayat. Hediye.

Şarkılarınızın bir öncüsü ya da gerçek bir farkı var mı?
Vank: Ortamın kasvetli olduğunu hissettiğimde albümün tamamını çalıyorum ve gerçekten başka bir yere gitmek istiyorum. Evde oynadığımızda ruh halinin değiştiğini hissediyorum. Yani evet, muhtemelen çok fazla güç var.

Bukovsk: Dinlemek, kendimize geldiğimiz bir iyileşme sürecidir.

Konserler de veriyor musunuz?
Vank: Tutuklanmasının ardından ilk kez halkın karşısına çıkması planlanıyor. Bütün şarkılar çok görsel. Elika Podzimková ile iletişime geçmeyi düşündüm. Şarkıları çok beğendiler ve birlikte çalışmak üzere anlaştık. Elika dl ve albüm kapağı. Konser görsel-işitsel olarak sunulacak. Martin Petłek tarafından hassas ve kişiye özel olarak aydınlatılacak olan hazırlanan sanat sahnesinde, ışık ve projeksiyon, şarkılara farklı bir ruh hali katacak. Tam bir figürü var ve çok yakışıklı. Sonbaharda fırça olacak ve yıl sonuna kadar o konserler olacak. Gelecek yılın Ocak ayından itibaren turneye çıkacağız. İnsanların arasında olmak, onlarla ortak bir yaşamı paylaşmak istiyoruz.