Patna: Öğretmen eğitimi adayları protesto gösterisi düzenledi, dayak | Patna Haberleri

BaDe

New member
PATNA: Polisin Salı günü okullarda iş arayan Dak Bungalow döner kavşağında protesto eden bir öğrenci kalabalığını dağıtmak için hafif bir kaba kuvvete başvurmasının ardından yaklaşık bir düzine kişi yaralandı. Protestocuların birçoğu ellerinde bir gülle eğitim bakanına sunmak için gelmişti, ancak şehrin en işlek yaya geçidinden uzaklaşmayı reddederek karayolu trafiğini saatlerce aksatınca kovalandılar ve sopayla dövüldüler.
Ellerinde pankartlar ve güller taşıyan, sloganlar atan iş arayan kalabalığın Salı gününden itibaren kış oturumu ile eyalet meclisini ziyaret etmek istediği, ancak daha ileri gitmelerinin reddedildiği bildirildi. Yolun ortasındaydılar, sanal bir kaos yarattılar ve karayolu trafiğini aksattılar. Hatta birçok protestocu gözaltına alındı, ancak kişisel tahvilleri doldurduktan sonra serbest bırakıldı.
Protestocular, Öğretmen Uygunluk Testini (TET) ve Merkezi Öğretmen Uygunluk Testini geçtikten sonra aylardır işe alım aradıklarını iddia ettiler, ancak eyalet hükümeti atama için herhangi bir bildirimde bulunmadı. Sonuçların açıklanmasından bu yana altı tur işe alım yapıldı ve yedinci aşamanın başlaması bekleniyor. Yedinci aşamada, ilkokul ve lise öğretmenlerinin 2 binden fazla pozisyonunun doldurulması bekleniyor. Protestoculardan biri, Kumar Satjam, eyalet hükümetinin kendilerine öğretmen istihdamı konusunda asılsız sözler verdiğini söyledi. “Eğitim Bakanlığı daha önce Temmuz ayında 7. dönem eğitim kadroları alımı için ilan vereceğini garanti etmişti ama henüz yayınlanmadı. Uzun süredir işsiz kaldığımız için sabrımız tükeniyor. ” Satyam medyaya söyledi.
Rinki Kumarinereden geldi Batı Çamparan, hükümetin kendilerini uzun süredir taciz ettiğini söyledi. “Bağımsızlık Günü konuşmasında başbakan gençlere 10 bin iş sözü verdi, ancak hükümet bu sözünü yerine getirmiyor” dedi.
Polis olan başka bir protestocu, “İş bulana kadar Patna sokaklarını terk etmeyeceğiz. Hükümetten 7. tur asker alımı için yakında bir duyuru yayınlamasını veya bu tür protestolarla daha fazla karşılaşmaya hazırlıklı olmasını talep ediyoruz” dedi. .