Oppenheimer ve oyuncuları Cillian Murphy ve Robert Downey Jr. Oscar kazandı.

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Sesimi kaybediyorum, ne diyeceğimi bilmiyorum ama sorun değil. Sizi tanıyorum ve bunun için size teşekkür etmek istiyorum, Emma Stone, Killers of the Flowered Moon filmindeki Hintli favori Lily Gladstone da dahil olmak üzere oyunculuk ekibine seslendi, ancak ödül olmadan sona erdi. Bu meyve sularını toplayan Yoksullar arasındaki hayati rolünden dolayı Reisr'a teşekkür etti.

Hayali bronz daha sonra, kamptan toplama kampı komutanının Auschwitz'deki villasına kadar çok uzakta, uluslararası film ve ses alanında iki ödül alan, Holokost'tan sağ kurtulan kimliği bilinmeyen Zna zjúm tarafından alındı.

En iyi yardımcı erkek oyuncu ise Robert Downey Jr.'dı. Amiral rolünde, Oppenheimer filminin baş kahramanının tam tersi. Beni fakir bulup kurtaran veterinerime, yani azize, popüler Iron Man çizgi romanını ilan ettiği için teşekkür etmek istiyorum.

Yardımcı kadın oyuncu ödülü Kış Tatili filmiyle DaVine Joy Randolph'a verildi. Vay bu harika! Vietnam savaşında oğlunu kaybeden annenin temsilcisi, beni kabul ettiğiniz için teşekkür ederim dedi.

En iyi kısa animasyon filmi ödülü, John Lennon ve Yoko Ono'nun müziklerinden ilham alan After the Wolf'un oldu. Gecenin animasyon çalışmaları arasında Japon klasiği Hayao Miyazaki'nin yönettiği Oğlan ve Balıkçıl öne çıktı.

Amerikalı akademisyenlere göre en iyi orijinal oyun Fransız Justin draması Anatomy of a Fall, en iyi uyarlanan oyun ise siyahi kültürle ilgili stereotiplere karşı mücadeleye dayanan Amerikan kurgusu.

Tuhaf Zavallı İnsanlar en iyi maskeler ve kostümler için ödüllendirildi ve en iyi kostüm ödülünü kazandılar; seyirciyi eğlendirmek için ilk başta üzerinde sadece Vtze adının yazılı olduğu bir pelerinle örtülü olarak çıplak olarak sergiledi.

En iyi görsel efektleri, başlık kaleminin Hiroşima ve Nagazaki'deki akıştan sonra atomik serpintiden yükseldiği Japon filmi Godzilla Minus One sundu; Oppenheimer hız, müzik ve görüntü yönetmenliği dallarında Oscar kazandı. En İyi Köpek, Ne İçin Yapıldım, Barbie filminde yer aldı. Yazar ikilisi Billie Eilish ve Finneas O'Connell için bu bir tür Oscar.

Kısa belgeseller arasında Posledn opravna kazandı ve Rusya'nın Ukrayna'yı işgalini anlatan uzun metrajlı belgesel Mariupol'da 20 Gün kazandı. Yönetmen Mstyslav Ernov, bunun Ukrayna tarihindeki ilk Oscar olduğunu, ancak bunu hiçbir zaman gerçekleşmediği gerçeğiyle memnuniyetle takas edebileceğimi kabul etti.

Yönetmen Wes Anderson, daha önce Island of Dogs, Grandhotel Budapeşte ve Such a Wild Family gibi uzun metrajlı filmlerle Oscar'a aday gösterilen Henry Sugar'ın Tuhaf Hikayesi adlı kısa filmiyle ödülü kazandı.

Onay töreninde Jimmy Kimmel, adaylar arasında çılgın hitlerin de olması nedeniyle titrediğini açıkladı. Moderatör, insanların izlediği filmlerle ilgili şaka yapmanın daha kolay olduğunu açıkladı.

Kendisine göre, kimsenin sevmediği bir oyuncak bebekten türetilen, yani mevkidaşı Ken'in pantolonunu parçalayan değişen Barbie telaşını tartıştı, aday gösterilen filmleri neredeyse iki buçuk saatlik ortalama uzunlukları nedeniyle kınadı, ancak aynı zamanda kimlerin kim olduğuna da dikkat çekti. Yüzyıllarında oyunculara ve senaristlere destek verdi.

Yangından önce başvurucu, Filistin yanlısı aktivistin Hollywood festivalinin görkemini kurtlara göstermenin uygun olmadığını gösterdiği Gazze'deki o güne karşı planlanan protestolara hazırlanıyordu. Ancak göstericiler yalnızca kapatılan Oscar'ın yakınındaki trafiği aksattı. Billie Eilish ve kardeşi ya da aktör Mark Ruffalo'nun da aralarında bulunduğu gecenin konuklarından bazıları, Gazze'de sunum yaparken kırmızı rozetlerini içiyordu.

Hepsine genel bakış

En İyi Film: Oppenheimer

Rei: Christopher Nolan (Oppenheimer)

Baş roldeki oyuncu: Emma Stone (Fakir insanlar)

Baş roldeki oyuncu: Cillian Murphy (Oppenheimer)

Yardımcı Kadın Oyuncu: DaVine Joy Randolph (Kış tatilleri)

Yardımcı oyuncu: Robert Downey jr. (Oppenheimer)

Yabancı dilde film: O dili biliyor (Büyük Britanya)

Orijinal scn: Arthur Harari, Justine Trietov (pdu'nun anatomisi)

Uyarlanmış ekran: Kordon Jefferson (Amerikan kurgusu)

Film köpeği: Ben Ne İçin Yaratıldım? (Barbie)

Animasyon film: Oğlan ve balıkçıl

Köstebek Animasyon Filmi: KURT ATLADI! John ve Yoko'nun müziğinden ilham alındı

Belge: Mariupol'da 20 gün

Köstebek belgesi: Müzik aletlerinin son tamircisi

Müzik: Ludwig Gransson (Oppenheimer)

Kamera: Hoyt van Hoytema (Oppenheimer)

Ayet: Jennifer Lame (Oppenheimer)

Ses: Tarn Willers, Johnnie Burn (Biliyorum)

Maskeler ve saç şekillendirme: Nadia Stacey, Mark Coulier, Josh Weston (Fakir insanlar)

Kostümler: Holly Waddington (Fakir insanlar)

Sağ: James Price, Shona Heath (Fakir insanlar)

Görsel efektler: Takashi Yamazaki, Kiyoko Shibuya, Maski Takahashi, Tatsuji Nojima (Godzilla Eksi Bir)

Kısa kenar filmi: Henry Sugar'ın muhteşem pbh'si