Özel dosyaları saklamak için Windows’ta gizli bir klasör nasıl oluşturulur?

MyHoca

New member
Giriş
pencereler PC’de en yaygın kullanılan işletim sistemidir ve çoğu kullanıcının farkında olmadığı çok sayıda ipucu ve püf noktası sunar. Klasör isimsiz.
Windows’ta boş klasör
Windows kullanıcıları bir klasörü gizleyebilir Kaşif ve bu klasörü ve içerdiği tüm dosyaları neredeyse silinemez hale getirin. Kullanıcıların, özel dosyaları yetkisiz erişime karşı gizlemek ve güvenceye almak için bu kombinasyondan ve bir şifreleme protokolünden başka bir şeye ihtiyacı yoktur.
Böyle bir klasörün metin biçiminde simgesi ve adı yoktur, bu nedenle yalnızca fare üzerinde hareket ettiğinde görünür. Bu klasör, diğer kullanıcıların, özellikle çocukların görmesini veya erişmesini istemediğiniz özel belgeleri saklamak için kullanılabilir.
İşte Windows bilgisayarınızda gizli bir klasör oluşturmanıza yardımcı olacak adım adım bir kılavuz:

İsimsiz bir klasör oluştur

1. Sağ tık açmak için Windows PC’nizin Başlangıç ekranında yeni harita.
  2. seçin Yeni seçeneğini tıklayın ve ardından Klasör görüntülenen açılır menüdeki seçenek.
  3. Bir kez yapıldığında, sağ tık yeniden adlandırmak için klasörde.
  4. Aşağıdakiler için tam boyutlu bir klavyeye ihtiyacınız olacak (biri sayısal tuş takımı sağda).
  5. Sonra girin Alt+0160hangisi Alternatif kod kısayolu boş bir alan için.
  6. Adsız yeni bir klasör oluşturulur.
Klasör simgesini silin

1. Sağ tık yeni oluşturulan adsız klasörde.
  2. Gitmek Özellikler görüntülenen açılır menüdeki seçenek.
  3. Tıkla Ayarlamak sekme.
  4. Ardından Simgeyi değiştir seçenek.
  5. birini seçin boş simgeler sağa kaydırarak mevcut varsayılan dört seçenek arasından seçim yapın.
Çözüm
Artık Windows PC’nizde adı veya simgesi olmayan gizli ve algılanamayan bir klasörünüz var. Klasör yalnızca tıklandığında, bir seçim penceresinin parçası olduğunda veya fareyle üzerine gelindiğinde görünür. Masaüstünüzde böyle bir klasör kullanıyorsanız, onu orada farklı bir yere koymalısınız. Bu gizli klasör alt klasörler içerebilir.
sekmeler not defteri Windows 11’de
Son günlerde, Microsoft Windows 11’deki Not Defteri uygulaması için geliştirdiği bir özelliği yanlışlıkla ortaya çıkardı. Şirket, tıpkı en son işletim sistemi sürümündeki Dosya Gezgini’ndeki sekmeler gibi, Not Defteri uygulamasına sekmeler ekliyor olabilir.
Not Defteri uygulaması, web tarayıcılarındaki sekmelerin kullanıcıların bir pencerede birden çok web sitesini açmasına nasıl izin verdiğine benzer şekilde çalışır. Aynı pencerede birden fazla “.txt” dosyası açmak için, kullanıcılar uygulamanın üst kısmında görünen sekmeleri açabilir (Dosya Gezgini’ndeki sekmelere benzer).