Microsoft, Windows 10 Home, Pro indirmelerinin satışını durdurur: Bunun kullanıcılar için anlamı nedir?

MyHoca

New member

Microsoft kaldırılacağını söyledi Windows 10 Home ve Pro indirmeleri satıştan kaldırıldı ve bu işletim sistemi sürümü için destek 2025’te sona erecek. Windows 10, Temmuz 2015’te piyasaya sürüldü.
İndirmeler, indirmeyi etkinleştirmek ve kullanmak için gerekli olan Windows 10 lisans anahtarlarını içerir. Ancak şirketin e-ticaret sitelerinde bulunan benzer indirmeleri ve lisans anahtarlarını nasıl ele alacağı henüz netlik kazanmadı. Amazon.
Microsoft, 2025’te Windows 10 desteğini sonlandıracak
Windows 10 ürün sayfasına göre “31 Ocak 2023, Windows 10 indirmelerinin satışa çıkacağı son gün.” Microsoft ayrıca, Windows 10’un Ekim 2025’te kullanım ömrünün sonuna kadar desteklenmeye devam edeceğini söylüyor.

Bu, kullanıcıların Windows 10’u 31 Ocak 2025’ten önce satın alabileceği ve 14 Ekim 2025’e kadar bilgisayarınızı virüslere, casus yazılımlara ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı korumaya yardımcı olan güvenlik güncellemelerini alabileceği anlamına gelir.
Bu güncelleme Microsoft’un ABD web sitesinde tespit edildi ve bu değişikliklerin diğer pazarlara yayılıp yayılmayacağı belli değil. Microsoft, Windows 11’i önerir.
“Müşterilerin Windows 10 satın alma seçenekleri hakkında en son bilgilere sahip olmalarını sağlamak için Windows 10 ürün sayfasında bir güncelleme yapıldı. Müşterilerin bu siteden Windows 10 Home ve Windows 10 Pro satın almak için 31 Ocak 2023’e kadar süreleri var.” Amy. Bahsedildiği gibi, Windows pazarlama direktörü Bartlow.

Hizmet olarak Windows 10
Microsoft, Temmuz 2015’te Windows 10’u piyasaya sürdü ve bu işletim sistemi ile şirket, hem geri bildirime hem de hızlı yinelemeye odaklandı. Mayıs 2015’te Windows’un son sürümü olarak adlandırıldı.
Microsoft çalışanı Jerry Nixon, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Ignite konferansında “Şu anda Windows 10’u piyasaya sürüyoruz ve Windows 10 Windows’un son sürümü olduğu için hepimiz hala Windows 10 üzerinde çalışıyoruz” dedi. .
Ayrıca, hizmet olarak çalışan ilk Windows işletim sistemidir, bu da esasen sürekli güncellenmesi anlamına gelir. Önceki ana sürüm uygulamasının aksine, Windows 10 bu yıllarda düzenli iyileştirmeler ve güncellemeler aldı.

Telefonunuzda Android 13 temalı simgeleri etkinleştirin