Medreselerin durumu düzeldi diyor Cm | Patna Haberleri

BaDe

New member
Patna: CM Nitish Kumar Pazar günü eyalet hükümetinin medreselerin durumunu iyileştirmek için birkaç adım attığını söyledi. Pazar günü Samadhan Yatra’sının 4. gününde Siwan semtindeki birkaç yeri ziyaret ederken “Daha önce medrese öğretmenlerine maaş ödenmiyordu” dedi.
Nitish, Maharajganj bloğunun Hajpurwa panchayat’ı altındaki Sonbarsa köyündeki bir medreseyi ziyaret etti ve Bihar Devlet Medresesi Güçlendirme Planının değerlendirmesini yaptı.
Kabine arkadaşları ve bazı üst düzey bürokratların eşlik ettiği CM, önce ilçenin Pachrukhi bloğunun altındaki Supauli köyüne ulaştı ve yerel halkın şikayetlerini dinledi. Köylülerin sorunlarının hızlı bir şekilde çözülmesi için beraberindeki yetkililere gerekli talimatları verdi.
Nitish daha sonra her ikisi de tarafından finanse edilen bir genel mağaza ve bir makyaj mağazasını ziyaret etti. JEEViKAve hak sahipleri ile görüştü. Köyün Mahadalit tola’sındaki çeşitli planlardan yararlanan bazı kişilerle etkileşim kurdu ve bölge yargıcı Amit Kumar Pande’ye insanların elde ettiği faydalar hakkında sorular sordu. Ayrıca DM’den, hükümet programı yardımlarının tüm uygun kişilere ulaşmasını sağlamasını istedi.
CM ayrıca bazı JEEViKA didi’leriyle görüştü ve kendi kendine yardım grupları tarafından hazırlanan materyalleri inceledi.
Nitish ayrıca Mukhyamantri Pey-Jal Nischay Yojana altında kurulan bir su tedarik makinesinin açılışını yaptı. Ayrıca Bihar Mahadalit Vikas Misyonu ile bağlantılı bir grup insanla tanıştı ve onlardan içki kullanımına, çeyiz sistemine ve çocuk evliliklerine karşı farkındalık yaratmaya devam etmelerini istedi.
Daha sonra medya mensuplarıyla yapılan görüşmede, Nitiş şunları söyledi: “Eyalet hükümeti tarafından başlatılan çeşitli programlarda kaydedilen ilerlemeyi öğrenmek için farklı yerleri ziyaret ediyorum. Ayrıca eyalet yönetiminin insanların refahı ve belirli bir bölgenin gelişimi için başka neler yapabileceğini de gözlemliyorum.”
CM daha sonra JEEViKA didis ile bir araya geldi ve kendi kendine yardım grupları ve başarı öyküleri hakkında bilgi aldı. Maliye Devlet Bakanı Vijay Kumar ChoudharySiwan Bölgesi Maliye ve Toprak Reformu Bakanı Alok Kumar Mehta, WRD Bakanı Sanjay Kumar Jha ve Azınlık Refahı Bakanı Md Jama Khan da Siwan Bölgesine yaptığı ziyarette CM’ye eşlik etti.